Mareček se dočkal výhry nad bývalými svěřenci

TEPLICE

Zásluhou hlavičky Karla Rady z 94. minuty zvítězili fotbalisté Teplic v dohrávce druhého ligového kola nad Zlínem 2:1. Jejich trenér Vlastislav Mareček tak porazil tým, který ještě před třemi měsíci vedl.

Přitom zpočátku to vypadalo, jako by už zapomněl, v čem jsou přednosti zlínského týmu. Jeho svěřenci se zlínskými hráči nechali přehrát pohybem a důrazem. Ale zato měli skvělou koncovku. V 18. minutě se poprvé dostali před branku Zlína a bylo to 1:0. Tesařík vybojoval míč na levé straně, zbavil se svého strážce, přihrál do šestnáctky Diveckému, jehož střelu zlínská obrana stačila zblokovat, ale k odraženému míči se dostal Sabou a jeho přesná střela z 10 metrů skončila v brance.

Hře Zlína chyběl Lasota

Branka domácí nastartovala k větší aktivitě, záložní řada v čele s Benátem měla po většinou času míč ve své moci, ale před brankou Zlína se Tepličtí příliš neprosadili. V 37. minutě po spolupráci Verbíře s Doležalem chyběl krok Diveckému, aby se ocitl sám před brankou Zlína. Hosté toho v prvním poločase moc neukázali, Lasotova absence byla na jejich hře zjevná.

Do druhého poločasu přece jen aktivnější Zlín více zaměstnával obranu Teplic, ale jeho snaha většinou končila před šestnáctkou domácího mužstva. V 55. minutě po rychlé akci Teplic se dostal do slibné šance Divecký, ale jeho technická střela skončila nad Baránkovou brankou. Záhy ale bylo vyrovnáno. Po Švachově rohovém kopu a chybě Hunala, který letící centr podběhl, doklepl z malého vápna míč do branky osamocený Malár.

S Velebou přišly šance

Domácí se pak snažili strhnout vítězství na svou stranu. To se povedlo střídajícímu Velebovi, který sice míč dorazil do branky, ale rozhodčí Gruber mu odpískal ofsajd. Teplice přidaly na důrazu, měly územní převahu, ale na jejich kopačkách se až příliš vkrádala nervozita. Pět minut před koncem se Veleba zbavil svého soupeře, nacentroval míč do šestnáctky a Diveckého volej skončil jen těsně vedle levé tyče.

Když už zápas spěl k remíze, zahrávaly Teplice dvě stadardní situace. Ale vyšla až ta třetí. Sabou kopal ve čtvrté minutě nastavení roh, na centrovaný balon si vyskočil Rada a jeho prudká hlavička skončila podruhé v brance.

Teplice - Zlín 2:1 (1:0)
Branky: 18. Sabou, 90. (+4) Rada - 61. Malár. Rozhodčí: Gruber - Filgas, Kordula. ŽK: Rada, Krmaš - Činčala, Vrtělka, Novosad. Diváci: 4133.
Teplice: Poštulka - Hunal, Rada, Krmaš - Doležal (79. Szabo), Sabou, Benát, Klein, Tesařík (67. Veleba) - Divecký, Verbíř (54. Mašek). Trenér: Mareček.
Zlín: Baránek - Dujka, Hubáček, Kroča, Vidlička - Dobeš (56. Novosad), Švach, Vrtělka, Lukaštík (82. Červenka) - Činčala, Malár (88. Bača). Trenér: Palička.