Slovácku už z trestu zbývá smazat jediný bod

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Fotbalisté Slovácka už se v příštím ligovém kole mohou dostat do plusu. Z dvanáctibodového trestu za korupci jim totiž po dnešní výhře nad Opavou zbyl pouze poslední mínusový bod. O výsledku 1:0 rozhodl už v 7. minutě bývalý opavský kanonýr Nezmar.

Slovácko prodloužilo šňůru zápasů bez porážky na stadionu v Uherském Hradišti na 13. Úvodní minuty ale patřily překvapivě hostům, brankář Drobisz ovšem zlikvidoval vyloženou šanci Batistovi. Domácí naopak udeřili hned z první vážné akce. Kadlec zatáhl balón po levé straně, jeho přesný centr našel nekrytého Nezmara, který zblízka otevřel pohodlně skóre.

Chvíli nato mohl zvýšit Abrahám, jeho bombu však Vašek vyboxoval na roh. Slezané odpověděli Metelkovou dělovkou z hranice šestnáctky, Drobisz se ovšem překvapit nenechal. Vzápětí se octil opět ve výhodné pozici Metelka, technickou střelou ovšem těsně minul branku.

Poté se vrátila iniciativa znovu na kopačky domácích, několik závarů v opavské šestnáctce však ke gólu nevedlo. Nejblíž k němu měl Petržela, o několik centimetrů ovšem přestřelil. Přesná muška chyběla i dvě minuty před pauzou Ivanovi.

Po přestávce pokračovali domácí v náporu, vyloženou střeleckou příležitost si ovšem dlouho nevypracovali. Vyrovnat mohl naopak Pšeničnyj, ale po centru Lacigy na míč skluzem nedosáhla. Slovácko mohlo definitivně rozhodnout čtvrt hodiny před koncem. Ivana však sám před Vaškem trefil jen gólmanovy nohy a vzápětí po jeho přihrávce mířil střídající Jarolím do tyče.

Potvrdit tříbodový zisk mohli v závěru i Polách, který z přímého kopu přestřelil a Kadlec, jemuž dělovku k levé tyči lapil Vašek. Přesto domácí sklidili za jednobrankové vítězství aplaus zaplněného hlediště.

Slovácko - Opava 1:0 (1:0)
Branka: 7. Nezmar. Rozhodčí: Paták - Pokorný, Pinkas. ŽK: Petržela - Sviták, Krajčovič, Pšeničnyj, Bačík. Diváci: 4413.
Slovácko: Drobisz - Švejnoha, Rajnoch, Palinek - Petržela (66. L. Jarolím), Abrahám, Pavlík, Polách, Kadlec - Ivana (81. Kolář), Nezmar (70. Pospěch). Trenér: K. Jarolím.
Opava: Vašek - Laciga, Krajčovič, Kotůlek, Bureš - Metelka, Melinho, Sviták, Pšeničnyj (78. Holý) - Batista (74. Bačík), Zeher (60. M. Hubník). Trenér: Hapal.