Rubriky:

1. liga

Sudí Královec si za uznanou, odvolanou a uznanou branku dva duely nezapíská

29. března 2012 19:36 - Praha
(Aktualizováno: 29. března 2012 20:06)

Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR zastavila za chyby v pondělním duelu 22. ligového kola mezi Plzní a Českými Budějovicemi (4:0) činnost třem sudím. Hlavní rozhodčí Pavel Královec si nezapíská dva zápasy, stejně jako druhý asistent Robrt Hájek. První asistent Radek Kocián, který mylně doporučil uznat druhou branku domácích po ruce Marka Bakoše, dostal distanc na pět zápasů.

 

Vlastimil Vacek, ČTK

Rozhodčí v čele s Královcem, který má zkušenosti s řízením Ligy mistrů a jako čtvrtý rozhodčí je nominován na červnový evropský šampionát, udělali v Plzni dvě chyby - neměli uznat druhý a třetí gól domácího týmu.

K prvnímu omylu sudích došlo v 36. minutě za stavu 1:0. Bakoš šel do hlavičkového souboje s hostujícím Jaroslavem Machovcem, míč mu lehce zavadil o ruku, Královec ovšem nechal hru pokračovat a slovenský reprezentant zblízka zvýšil na 2:0.

Následně se na hřišti strhly velké dohady. Královec nejprve gól uznal, pak ho po protestech hostujících hráčů a po konzultaci se čtvrtým sudím Petrem Ardeleánu odvolal, aby vzápětí na doporučení asistenta Kociána branku mylně znovu označil za regulérní.

Královec ztratil osobnost

"Větší vina leží na asistentovi, ale je tam i vina hlavního rozhodčího za ztrátu osobnosti, což si takový rozhodčí jako on nemůže dovolit. Kocián má pozastavenou činnost za nepřiměřené vměšování do rozhodování utkání, které znamenalo špatné rozhodnutí," řekla ČTK šéfka komise Dagmar Damková.

Kocián prý ani na komisi přesně nevysvětlil, proč se domníval, že Bakoš rukou nezahrál. "Prostě říkal, že si celou situaci promítl v hlavě a viděl pouze ruku budějovického hráče. Pak začal přesvědčovat hlavního, ale asistent by měl být pouze takovým rádcem," řekla Damková. Pochválila pouze čtvrtého sudího Ardeleánu, který jako jediný signalizoval ruku.

Druhého přehmatu se rozhodčí dopustili deset minut před koncem. Vladimír Darida přidal třetí gól Západočechů, brance ale předcházelo ofsajdové postavení Milana Petržely. Proto komise na dva duely omezila delegaci pomeznímu Hájkovi.

Rozhodčím se nevydařil také nedělní zápas stejného ligového kola mezi Hradcem Králové a Mladou Boleslaví (1:0), proti jehož způsobu řízení podal středočeský klub následně protest.

Hlavní sudí Jan Jílek nenařídil v druhé půli po ruce domácího Marka Plašila v šestnáctce penaltu a nezapíská si jeden zápas. Pomezní rozhodčí Kryštof Mencl v prvním poločase chybně odmával ofsajd mladoboleslavskému Janu Chramostovi a zastavil tak nadějnou akci hostů. Komise mu kvůli tomu zastavila činnost také na jedno utkání. Delegát Zdeněk Rumplík má omezenou delegaci na dva duely, protože ve svém hodnocení chyby sudích neuvedl.

Blažej pískal opilý

Sudímu Petru Mikelovi sečetla komise opakované drobné nedostatky a až do konce sezony mu pozastavila nasazování na zápasy první ligy. Do konce ročníku si v profesionálních soutěžích nezapíská Petr Blažej kvůli tomu, že před duelem Poháru České pošty mezi Olomoucí a Ostravou požil alkohol.

Ondřej Lerch a Emil Ubias přehlédli ve středeční odvetě domácího poháru Liberec - Teplice penaltový faul na domácího Michaela Rabušice a komise jim omezila delegaci na jeden zápas. Josef Váňa si za mylně udělenou červenou kartu v druholigovém duelu mezi Karvinou a Spartou B nezapíská také jedno utkání.

Delegát Ladislav Kruliš se nedostavil k pohárovému duelu Teplic s Libercem a komise mu kvůli tomu zastavila činnost na čtyři utkání. Tomáš Lakomý má pozastavené nasazování až do vyřešení událostí kolem zápasu dorostenecké ligy Ostrava - Slovácko.

Damkovou chyby rozhodčích s mezinárodními zkušenostmi mrzí, na druhou stranu jí udělal radost výkon sudích v čele s Michalem Patákem v derby Slavie se Spartou. "Za dobře odřízené derby bych je chtěla pochválit," uvedla Damková.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..