Jablonec - Hradec Králové 2:0Zázrak, Klokani vyhráli. A Lafata také skolil Hradec, Boleslav obrala Duklu

Zní to skoro neuvěřitelně. Bohemians 1905 vyhráli. Poprvé od 1. října loňského roku, po 17 ligových utkáních bez tříbodového zisku v řadě. Udolali Příbram 2:0, vrátili se tak na nesestupovou 14. příčku před Baník, který Klokany předstihl po vítězství nad posledním Žižkovem. V nedělních zápasech 27. kola fotbalové ligy také zase řádil jablonecký David Lafata. Jeho 24. a 25. gól v sezóně přinesl body Severočechům v utkání s Hradcem Králové. Bitvu o čtvrté místo vyhrála Boleslav, Duklu obrala o body na její domácí půdě na Julisce.

Góly Davida Lafaty Jablonci k výraznějšímu úspěchu v sezóně nestačí...

Pro ty, kdo viděli Bohemians 1905 v minulých utkáních, to muselo vypadat jako zázrak. 2:0 po poločasu, pak i na konci. Děravá obrana Příbrami nabídla soupeři okna o velikosti výkladních skříní a svěřenci trenéra Jozefa Webera toho dokázali využít. Ani dopředu jindy nápaditá Příbram neoslnila. Martin Šlapák nepokračoval ve své excelentní sérii, po šesti zápasech se vstřeleným gólem vyšel posedmé naprázdno.

To David Lafata zase řádil svým nezaměnitelným způsobem. Tentokrát vyhlášený jablonecký kanonýr skolil dvěma zásahy Hradec Králové.

Jenže nešlo to hladce. Ve 40. minutě hostující Malinský trefil tyč. Ale v závěru půle přišla chvíle nejlepšího střelce ligy. Hlavou se prosadil mezi beky soupeře a bylo to 1:0. Po přestávce mohl Lafata přidávat další góly, jenže vyšlo mu to jen jednou - v 77. minutě.

Při brejku ho našla Jarolímova přihrávka a příležitostný náruživý myslivec, který se uchází o místo v národním týmu pro fotbalové EURO, stanovil konečné skóre utkání. Ztrátou možnosti hrát o pohárové pozice zklamaní Severočeši tři body už nepustili, ale smutek ze zpackané druhé poloviny sezóny jen těžko mohl celý tým zaplašit.

Zato Boleslavští zdařile finišují v boji o čtvrté místo zaručující za jistých okolností postup do pohárové Evropy. V první půli šli do dvougólového vedení, Dukle v závěru dovolili jen snížit a utekli jí na rozdíl šesti bodů, což už jen těžko lze za tři kola dohnat.