Jablonec - Liberec 0:2Liberec zlomil po čtyřech letech jablonecké prokletí a titul má na dosah

65. Hadaščok 0 : 1
90. Hadaščok 0 : 2

Jablonec

K titulu mají zase blíž. Po čtyřech letech totiž zlomili liberečtí fotbalisté prokletí jablonecké Střelnice, v derby u sousedů dvěmagóly střídajícího Hadaščoka vyhráli a ligovému primátu se přiblížili na dosah. V posledním sobotním dějství jim stačí remizovat doma s Plzní a prvenství, které by slavili po šesti letech, jim nikdo nesebere

Filip Novák z Jablonce a Miloš Bosančić (vlevo) z Liberce.

Už s Breznaníkem a Váchou, jimž vypršel karetní trest, se museli cítit liberečtí fotbalisté u sousedů jako doma, protože na jabloneckou Střelnici s nimi dorazila početná enkláva jejich příznivců. A oni si skutečně jako doma počínali, neboť po opatrných úvodních minutách si počínali přece jen aktivněji a i na dostřel Špitovy brány se dostávali častěji.

Ani zranění veterána Nezmara, kterého uprostřed hřiště  loktem doslova knokautoval domácí kanonýr Lafata, je nezbrzdilo. Štajner ovšem v první rýsující se příležitosti přihrávku pokazil, Bosančič v té další promáchl...

Až po čtvrthodině začal hrát, hrozit a iniciativu přebírat Jablonec, který měl k vedoucímu gólu hodně blízko. Lafatova hlavička se totiž doslova třela tyč, následný závar v šestnáctce vyřešil před dotírajícím Pitákem Janů jen za cenu zoufalého odkopu.

Derby dostalo grády a obrátky, neboť bránicí se Liberec po jednom z výpadů, na které spoléhal, na tlak domáucích odpověděl. Po akci Gebre Selassieho musel totiž Štajnerovu střelu zblokovat stoper Pavlík, aby následná rána Váchy otřásla jen tyčí a tečovaný pokus Breznaníka vyrazil z čáry Beneš.

Osm minut po půli přežil naopak chvíli hrůzy Liberec... Kopic totiž udělal kličku i gólmanovi Bičikovi, ale z ostrého úhlu už míč do sítě propasírovat nedokázal. A když ani Eliášův pokus bránu minul, ligový leader žil a mohl dál doufat ve vítěznou trefu.

Střídající Hadaščok ji po necelých dvou minutách na trávníku skutečně vstřelil, neboť si naběhl na prudký centr Gebre Sellasieho a z bezprostřední blízkosti nedal Špitovi šanci. A když se zanedlouho na světelné tabuli objevilo, že na pražské Julisce je stav srovnán, začali jablonečtí i liberečtí fandové společně skandovat: "Dukla, Dukla!"

Euforie nakonec zachvátila celou Střelnici, neboť Liberec přes zvýšenou snahu domácích, která vyústila v jedovatou Eliášovou dělovku tesně vedle tyče, vedení nejen udržel, ale v poslední minutě si ho Hadaščokem ještě pojistil. Po čtyřech letech tak u sousedů vyhrál a titul tak může v sobotu zůstat v severních Čechách. A nic na ni nezměnila ani

Jablonec - Liberec 0:2
Branku:  66.  a 90. Hadaščok. Rozhodčí: Jech - Urban, Štěrba. ŽK: Lafata, Zábojník, Novák - Kelič, Breznaník. Diváci: 6045. Poločas 0:0.
Jablonec: Špit - Zábojník (76. M. Jarolím), Pavlík, Beneš, Novák - Kopic (84. Třešňák), Eliáš, Piták, Loučka, Jablonský (62. Vošahlík) - Lafata. Trenér: Komňacký.
Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Kelič, Fleišman - Bosančič (90. Musiol), Vácha, Janů, Breznaník (75. Rilke) - Štajner - Šural (64. Hadaščok). Trenér: Šilhavý.