Příbram poprvé v lize dobyla Brno

BRNO

Fotbalisté Příbrami dokázali poprvé v samostatné české lize vyhrát v Brně. Cenné vítězství 2:1 uhráli díky Otepkově lišácké brance z 80. minuty.

Domácí začali aktivně a deset minut se hrálo před šestnáctkou Marily. Ke koncovce se ale dostal jen Musil, jehož slabá střela nemohla Sňozíka ohrozit. Hosté přešli přes půlicí čáru až v 10. minutě a po nevinně vyhlížející akci šli do vedení.

Šustr odhlavičkoval míč před velké vápno a zezadu nabíhající Riegel prudce a s odrazem od země trefil míč přesně k pravé tyči. Už za pět minut mohli Brňané vyrovnat, ale Sieglova rána z 25 metrů jen orazítkovala břevno.

Brno se dál snažilo hrát nátlakový fotbal, ale přes pozornou obranu Příbrami se dostávalo těžko. Ve 24. minutě přesto našel Schuster před vápnem volného Trousila, ale jeho střela byla hodně nepřesná. O tři minuty později dobře hlavičkoval po rohu Večeřa, Sňozík však stál na správném místě.

Teprve pak se opět ozvali hosté, ale Mlika ve 30. minutě nedosáhl na prudký centr. V závěru první půle si na příbramskou obranou odražený míč naběhl zezadu Černý, vypálil však vysoko nad.

Ve druhém poločase vrhli brněnští trenéři Schwarz a Jarůšek všechny síly do útoku. Na hřiště přišli Kroupa, krátce po něm Švancara a ofenzivu posílil i Pavel Mezlík. Brňané se natlačili do šestnáctky Příbrami, ale ta byla výrazně přehuštěna bránícími soupeři. Střely Baláže, Kowalíka, Švancary a dalších hráčů jen těsně míjely Sňozíkovy tyče.

Hosté z důsledné defenzivy dokázali vyrážet do nebezpečných brejků, ale nejblíže ke gólu byli po Riegelově technické střele hned po přestávce. Domácí tlak vyvrcholil v 75. minutě, kdy Siegl proměnil penaltu za faul na Kroupu.

Jenže euforie domácích dostala trhlinu již po čtyřech minutách. Pár metrů za půlicí čarou fauloval Šustr, hostující Otepka nedbal, že si sudí zapisuje žlutou kartu a poslal dlouhý lob na brněnskou branku. Na velkém vápně stojící Václavík již nestačil doběhnout a míč skončil v jeho síti. Dohrávalo se za drtivého tlaku Brna, ale hosté už tříbodový zisk uhájili.

Brno - Příbram 1:2 (0:1)
Branky: 75. Siegl z pen. - 11. Riegel, 80. Otepka. Rozhodčí: Šedivý - Holub, Hojsík. ŽK: Šustr, Černý, Václavík, Trousil - Fenyk, Martinčík, Turtenwald, Sňozík, Barteska, Mácha. Diváci: 2750.
Brno: Václavík - Houšť (46. Kroupa), Trousil, Schuster, Šustr - Musil (59. Švancara), Siegl, Večeřa, Černý - Baláž (72. P. Mezlík), Kowalík.
Příbram: Sňozík - Mácha, Basteska, Turtenwald,Martinčík - Otepka (90.+4 Kučera), Riegel, Fenyk. Loseille - Jendruščák (86. Navrátil), Mlika (76. Táborský).