Drnovice ztratily vítězství pět minut před koncem

DRNOVICE

Domácí přišli kvůli nedorozumění brankáře Kollára s obráncem Ševinským v závěru o vítězství, přesto prodloužili sérii zápasů bez prohry na pět. "S gólmany máme problémy. Kollár nahradil Bureše, ale i on se dopustil chyby. Šance zdolat silný Liberec se nenaskýtá každý den," litoval trenér Drnovic Josef Mazura ztráty dvou bodů.

Na mokrém trávníku a za stálého deště začali hosté aktivněji, ale nedůrazné střely Pospíšila, Papouška či Slepičky nemohly Kollára ohrozit. Domácí se sice dostávali na soupeřovu polovinu méně častěji, jejich protiútoky však byly mnohem nebezpečnější.

Po jednom z nich zahrával Holub roh a nikým neobsazený obránce Ševinský otevřel zblízka hlavou skóre. Chvíli na to mohl zvýšit po skvělé individuální akci Klinka, ale Hauzr jeho dělovku vytáhl na roh. Hostující gólman si vzápětí poradil i s další Ševinského střelou z ostrého úhlu. Severočeši mohli vyrovnat čtyři minuty před pauzou, Pospíšil ovšem hlavičkoval po Slepičkově centru z malého vápna těsně vedle.

Druhá půle začala nepřesnou střelou Klinky, poté se ovšem hrálo dlouhé minuty převážně ve středu hřiště. Prokřehlí diváci měli důvod k potlesku až v 66. minutě, kdy Holomek vypálil ze 20 metrů těsně nad břevno. Přesnou mušku pak neměl po Klinkově přihrávce ani Adamec.

Čtvrt hodiny před koncem se Liberečtí nadechli k závěrečnému náporu, domácí obrana ovšem několik závarů ve své šestnáctce vyřešila. Naopak na druhé straně mohl pojistit vedení Drnovic aktivní Klinka, v rozhodujícím okamžiku ale uklouzl.

Hosté se vyrovnání přece jen dočkali. Pět minut před koncem odcentroval do velkého čtverce Papoušek, střídající Zápotočný byl u míče dřív než vybíhající Kollár i obránci a hlavou ho poslal pohodlně do sítě. "Až po změně stran jsme se přizpůsobili těžkému terénu, střídající hráči navíc naši hru oživili. Plichta je asi spravedlivá, vzhledem k vývoji střetnutí bod bereme," říkal po utkání liberecký kouč Stanislav Griga.

Drnovice - Liberec 1:1 (1:0). Branky: 20. Ševinský - 85. Zápotočný. Rozhodčí: Beneš - Filípek, Chytil. ŽK: Holomek - Šinglár, Polák, Košťál. Diváci: 2102. Drnovice: Kollár - Ševinský, Abanda, Schindler, Čáp - Adamec, Svoboda (83. Bílek), Holomek, Onofrej (90. Vajda) - Klinka, Holub (71. Holenda). Trenér: Mazura. Liberec: Hauzr - Šinglár (77. Zápotočný), Valachovič, Košťál, Hamouz - Kisel, Hodúr (83. Broschinský), Polák, Papoušek - Pospíšil, Slepička (61. Došek). Trenéři: Griga a Lavička.