Jablonečtí fotbalisté doma nastříleli tři góly

JABLONEC

Jablonečtí fotbalisté jsou doma při střelecké chuti. Po Příbrami nastříleli na svém hřišti tři góly i Blšanům a prodloužili svou šňůru neporazitelnosti na pět zápasů.

Domácí tým byl od začátku aktivnější a už v první minutě se Klapka ocitl tváří v tvář brankáři Blšan Chvalovskému. Ten ale jeho střelu vyrazil. V dalším průběhu se Jablonečtí snažili o gól buď nepřesnými centry, nebo sólovými průniky, takže se skóre dlouho neměnilo.

Obrat přinesla 41. minuta, kdy Weber rozehrál nakrátko rohový kop na Čížka, který přesně nacentroval a Klapka hlavou umístil míč přesně k tyči. Hosté se v útočné fázi prezentovali jen několika nepřesnými pokusy z dálky, ve 45. minutě se pak Bílkovi podařilo z nečekané akce trefit břevno.

Úvod druhého poločasu vyšel Jablonci excelentně. Nejprve po spolupráci s Čížkem ideálně odcentroval Jindřišek, Klapka si naběhl na hlavičku, kterou Chvalovský vyrazil, ale střelec stačil dokopnout míč zblízka do sítě. Jindřiškovu bombu pak Chvalovský odvrátil s námahou na další rohový kop. Ten rozehrál Čížek a Hrotek hlavou upravil na 3:0.

Klapka pak mohl završit hattrick, ale šanci mu zmařil včasným vyběhnutím Chvalovský. Blšanský gólman se vyznamenal i v 74. minutě po Šenkeříkově průniku. Hosté v druhé půli poprvé zahrozili až v 80. minutě, kdy dobře vypálil Pešír, ale brankář Jablonce Špit vyrazil na roh. Klapka se třetího gólu nedočkal ani po samostatném úniku, když netrefil branku.

Blšanští vyšli i v šestém zápase venku naprázdno. V závěru pouze nastřelili podruhé břevno, které v poslední vteřině zápasu rozduněl Pešír.

Jablonec - Blšany 3:0 (1:0)
Branky: 45. a 50. Klapka, 54. Hrotek. Rozhodčí: Bouše - Pokorný, Pinkas. ŽK: Sýkora, Zelenka (oba Blšany). Diváci: 3130.
Jablonec: Špit - Laštovka, Dosoudil, Hrotek, Loučka - Jindřišek, Hušek, Čížek (85. Jožef), Weber (75. Nesvadba) - Klapka, Smíšek (63. Šenkeřík). Trenér: Rada.
Blšany: Chvalovský - J. Bílek (46. Zachariáš), Müller, Horáček, Sýkora - Michal, Vorel, Šelicha, Pleško (46. Polodna) - Pešír, Zelenka (84. Dort). Trenér: M. Bílek.