Ml.Boleslav - Jihlava 1:3Nováček z Jihlavy v lize poprvé vyhrál

23. Tecl (penalta) 0 : 2
32. Magera (penalta) 1 : 2
86. Koloušek 1 : 3

Mladá Boleslav

Fotbalisté Jihlavy poprvé od postupu do první ligy vyhráli. Po pěti remízách za sebou se radovali z tříbodového zisku v Mladé Boleslavi. Základ k němu položil v prvním poločase jejich nejlepší střelec Tecl. Pak sice Magera z penalty snížil, ale zkušený Koloušek v závěru výhru pojistil třetím gólem. Domácí hráli celý druhý poločas bez vyloučeného Opiely.

Fotbalisté Jihlavy se radují.

Domácí se snažili o aktivní vstup do zápasu, ale Jihlavě vyšel hned první protiútok. Jungr v sedmé minutě z levé strany poslal přízemní centr do pokutového území a Tecl snadno usměrnil míč do sítě. Jihlavský útočník se podepsal i pod druhou branku svého týmu, ve 23. minutě ho v pokutovém území stáhl boleslavský Zbrožek a sám faulovaný proměnil nařízenou penaltu ve svůj už pátý ligový gól.

Také domácí dostali k dispozici pokutový kop, o devět minut později Tlustý fauloval Sivriče a Magera střelou doprostřed branky snížil na 1:2. Svěřenci trenéra Miroslava Koubka chtěli vyrovnat ještě do přestávky, ale v předposlední minutě prvního poločasu si zkomplikovali situaci. Opiela s Janíčkem si laxně přihrávali poblíž půlící čáry, míče se zmocnil jihlavský Vaculík, v úniku ho Opiela fauloval a rozhodčí ho vyloučil.

Přestože Boleslav pokračovala jen s deseti hráči, hned v první minutě druhého poločasu nebezpečně hlavičkoval Magera a gólman Blažek vytěsnil míč na roh. Domácí se hnali za druhým gólem, čehož Jihlava využívala k rychlým protiútokům. Po jednom z nich v 66. minutě zakončoval Vaculík z hranice pokutového území a míč zastavilo jen břevno. Hosty mohl vrátit do dvoubrankového vedení i Karlík, který v 75. minutě hlavičkoval v dobré pozici vedle.

Jihlavský útočník Tecl při svém desátém ligovém startu mohl završit první hattrick, v 79. minutě běžel sám na branku, ale gólman Šeda ho vychytal. U třetí branky tak Tecl nakonec "jen" asistoval. V 86. minutě přihrál Kolouškovi a ten z levé strany lehkým lobem přehodil Šedu.

Mladá Boleslav - Jihlava 1:3 (1:2)
Branky: 32. z pen. Magera - 7. a 23. z pen. Tecl, 86. Koloušek. ŽK: Zbrožek, Kulič, Kysela - Šourek, Tlustý, Rada. ČK: 44. Opiela (M. Boleslav). Rozhodčí: L. Kovařík - Ubias, Blažej. Diváci: 3732.
Mladá Boleslav: Šeda - Kysela, Johana (32. Janíček), Zbrožek - Bořil (46. Mareš), Opiela, Kúdela, Šírl - Kulič (58. Štohanzl), Magera, Sivrič. Trenér: Koubek.
Jihlava: Blažek - Karlík, Tlustý, Šourek (46. Kučera), Josl - Masopust (77. Mešanovič), Jungr (65. Sedláček), Rada, Koloušek, Vaculík - Tecl. Trenér: Komňacký.