Vlčkův hattrick zničil Příbram

Bez problémů přehráli fotbalisté pražské Slavie Příbram v utkání 13. kola Gambrinus ligy. Výhru 5:1 režíroval třemi góly Stanislav Vlček, další góly přidali Latka a Adauto. Za Příbram snižoval Mendy. Slavia, hrající v poklidném tempu, mohla v závěru ještě zvýšit. Šance ale nevyužila.

Dlouho nepoznanou slast ze zcela jasného vítězství si mohli v sobotním večeru užívat slávisté. Dopomohl jim k tomu bezbřehý chaos příbramské obrany hned v úvodu utkání na strahovské domácí půdě červenobílých.

Jen něco málo přes dvě desítky minut potřebovali slávisté k tomu, aby si vytvořili třígólový náskok. Život jim nezkomplikovalo ani snížení hostů těsně před pauzou. Po ní zase vládli domácí. A přidali další góly. hattrickem se blýskl Stanislav Vlček.

Brankové potvrzení dobrých výkonů

"Už v našich předešlých zápasech jsme podali kvalitní výkon, teď jsme to potvrdili brankově," oddechl si kouč Slavie Josef Csaplár.

Příbramské načala akce v šesté minutě, Latka v pohodě posílal míč do sítě po Pitákově přihrávce. Vlček ho vzápětí ještě nenapodobil, ale jeho chvíle teprve měly přijít.

V 16. minutě naservíroval míč Adautovi, který hlavičkou zvyšoval. A sám záhy přidal třetí gól, parádně mu u toho asistoval Piták.

Slávisty to poněkud ukolébalo. A Příbramští toho mohli využít. jenže zprvu z toho bylo jen břevno po tečovaném centru Loseilla. Těsně před přestávkou už se Mendy nemýlil a pohodlně snížil. Nejistá příbramská obrana, z níž se dopředu vysunul Barteska ale po přestávce dopřála slávistům pohodovou pětačtyřicetiminutovku.

Žlutá karta radost nezkalila

Vlček rázně odmítl náznak možného obratu čtvrtým gólem svého týmu. V 71. minutě dovršil premiérový hattrick v prvoligové kariéře. Žlutá karta za vysvlečený dres mu nepokazila obří radost. Záhy byl střídán a vyprovozen aplausem hrstky ani ne dvou tisíc prokřehlých diváků.

"O obranné činnosti mám jiné představy," posteskl si po prohře František Kopač, trenér Příbrami, jež se zase přiblíží sestupovým vodám. "Opakujeme hrubé individuální chyby, když je to za chvíli 3:0, nedá se hrát," pravil a dal najevo, že případě setrvání ve funkci i na jaře by si přál notně vyztužit kádr zejména v defenzivě.

Slavia Praha - Marila Příbram 5:1 (3:1)
Branky: 21., 56. a 71. Vlček, 6. Latka, 16. Adauto - 45. Mendy. Rozhodčí: Paták - Kordula, Kumstát. ŽK: Holeňák, Vlček, Gedeon - Mácha. Diváci: 1982.
Slavia: Černý - Došek (46. Švec), Holeňák, Bejbl, Zbončák - Piták, Latka (78. Hrdlička), Gedeon, Sedláček - Vlček (75. Fořt), Adauto. Trenér: Csaplár.
Příbram: Sňozík - Mácha, Barteska, Formánek (46. Turtenwald), Martinčík - Otepka (84. Táborský), Tarczal, Riegel, Jendruščák - Loseille, Mendy (58. Mlika). Trenér: Kopač.