Rubriky:

1. liga

VIDEO: Brutalita? Fanoušci Hradce si stěžují na zákrok policie, už padají trestní oznámení

27. listopadu 2012 14:20 - Hradec Králové

Jeden z příznivců královéhradeckého fotbalového klubu podal trestní oznámení kvůli postupu policistů po sobotním prvoligovém utkání v Jablonci nad Nisou, které domácí tým vyhrál 3:2. Příslušníci policejního sboru na benzinové pumpě po zápase údajně rozpoutali konflikt s hradeckými fanoušky, které několikrát bezdůvodně udeřili tonfou a několik z nich pozatýkali. Informuje o tom web fandů východočeského týmu Votroci.cz.

Trestní oznámení se údajně chystají podat i další hradečtí fandové. Policie uvedla, že za napadení policistů při fotbalovém zápase hrozí dvěma mladým příznivcům Hradce Králové až čtyři roky vězení.

Na webu jeden z fandů informoval o podání trestního oznámení na neznámého policistu, kterým by se měla zabývat Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Fanoušek své trestní oznámení zdůvodnil tím, že je zhnusen postupem policie, která zamezuje zájezdovým autobusům zastavit na benzince, aby se cestující mohli občerstvit a navštívit toalety. "Důrazně žádám ty, kteří byli osobně účastni jabloneckému masakru, aby neváhali a učinili taktéž trestní oznámení," vyzval fanoušek.

Předseda klubu Votroci 2000 Jan Kotouček ČTK řekl, že sám trestní oznámení podávat nebude. "Já jsem nebyl mezi napadenými, ale od lidí vím, že se někteří chystají trestní oznámení podat či ho už podali," řekl Kotouček, který zásah policie označil za naprosto neadekvátní.

Fanoušci vedou s klubem diskuzi o dalším postupu

Podle Kotoučka policisté přišli do prostoru mezi autobusy, kde vytvořili kordon a fanoušky zatlačili mezi sebe. "Tím fanoušky vyprovokovali, ti začali pokřikovat a začal incident," řekl Kotouček.

Podle něj je na videu zachycený například fanoušek, který proti policii zaujímá bojové postavení. Podle Kotoučka však jde o konfidenta policie, protože ho nikdo z hradeckých příznivců nezná. "Při samotném zásahu nebyl ani mezi zatčenými," řekl Kotouček.

Příznivci chtějí jednat i s vedením královéhradeckého fotbalového klubu. "V celé věci již podle našich informací padla trestní oznámení ze strany fanoušků. My jako klub celou situaci vyhodnocujeme, je to stále živé, ale s fanoušky budeme určitě dál jednat o dalším postupu," řekl marketingový manažer FC Hradec Králové Milan Šedivý.

Mluvčí inspekce Radka Sandorová v úterý odpoledne ČTK potvrdila, že inspekce trestní oznámení týkající se znemožnění přístupu fanoušků na čerpací stanice obdržela a začala jej prošetřovat. "Podněty ani trestní oznámení na samotný zásah policie po zápase dosud fanoušci nepodali. Pokud je obdržíme, budeme se tím samozřejmě zabývat," řekla mluvčí.

Policie již dříve uvedla, že ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě jsou podezřelí muži ve věku 18 a 20 let. Mladíci údajně při odchodu ze stadionu policistům nadávali, házeli po nich různé předměty a neuposlechli výzvy. Celá událost podle policie skončila napadením dvou policistů. Při následném zásahu bylo zadrženo pět fanoušků Hradce Králové.

ČTK, Sport.cz

Byl zásah policie proti hradeckým fanouškům adekvátní?

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..