Rubriky:

1. liga

Trenér Psotka končí v Senici, bude sportovním ředitelem Olomouce

3. ledna 2013 13:35 - Olomouc

Český fotbalový trenér Zdeněk Psotka po půl roce končí své angažmá ve slovenské Senici a stane se novým sportovním ředitelem Sigmy Olomouc. Informovaly o tom web profutbal.sk i oficiální internetové stránky olomouckého klubu. Psotka se do Olomouce vrací poté, co v listopadu roku 2011 byl odvolán od ligového týmu, který trénoval přes tři roky.

 

Petr Horník, Právo

Rozchod devětatřicetiletého Psotky se Senicí je překvapivý. Slovenský celek pod vedením českého kouče po podzimní části držel třetí pozici a na jaře chystal útok na příčky zaručující start v evropských pohárech. Psotku však prý zlákala vidina obnovení spolupráce s hanáckým klubem, kde dříve hrál, dlouho trénoval mládež a nakonec i první mužstvo v nejvyšší soutěži.

Psotka dostal nabídku od vedení Sigmy na konci minulého kalendářního roku a pak senický klub požádal o uvolnění z funkce.

"Chci poděkovat funkcionářům senického klubu za nabídku, kterou jsem v létě dostal, za možnost získat během tohoto období velmi zajímavé zkušenosti a především za bezproblémovou dohodu o ukončení spolupráce," uvedl Psotka. V Olomouci by měl zaujmout místo po Janu Gottvaldovi, který loni v létě kvůli zdravotním problémům funkci sportovního ředitele opustil.

Senický klub ale netají, že jej Psotkův odchod zaskočil. Český trenér měl smlouvu ještě na rok a půl s následnou opcí. "Dostali jsme se do nelehké situace. Trenér odchází od nedokončené práce, nechceme mu však bránit v jeho rozhodnutí. Jeho touhu být blíže rodině akceptujeme," prohlásil prezident FK Senica Viktor Blažek.

Už o pár hodin později senický klub představil Psotkova nástupce. Stal se jím čtyřiačtyřicetiletý Slovák Vladimír Koník, jenž naposledy vedl druholigový Šamorín.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..