Sparťan Lafata sestřelil mateřské Budějovice. Jihlava remizovala s Libercem, Štajner stý gól nedal

Fotbalisté pražské Sparty zvítězili v páteční předehrávce 18. kola Gambrinus ligy na hřišti předposledních Českých Budějovic 2:0 a v tabulce bodově dostihli vedoucí Plzeň, která má ovšem nedělní duel s Ostravou k dobru. Letenští rozhodli o tříbodovém zisku zkraje druhé půle, kdy se dvakrát prosadil kanonýr David Lafata. Jihlava remizovala doma s Libercem 0:0. Možnost vstoupit do Klubu ligových kanonýrů promarnil ve druhém poločase hostující Jiří Štajner, ve velké šanci totiž trefil pouze tyč.

Sparťanský útočník David Lafata (vpředu) se raduje ze vstřelení gólu do sítě Českých Budějovic.

Sparta odskočila Jihočechům v rozmezí 49. a 53. minuty, kdy se dvakrát trefil Lafata. Reprezentačnímu útočníkovi, jenž poprvé skóroval za Pražany v Gambrinus lize, se proti bývalému klubu střelecky daří. V lize mu nasázel už třináct branek, z toho jedenáct v dresu Jablonce.

Sparťanský gólman Tomáš Vaclík neobdržel v lize branku dlouhých 483 minut. Naposledy lovil míč ze sítě 3. listopadu loňského roku v Mladé Boleslavi, kde ho pokořil Jakub Mareš. Jeho tým navíc neprohrál v nejvyšší soutěži již devět zápasů.

Letenský tým má stejně jako Plzeň na kontě 37 bodů, kvůli horšímu skóre ale zůstává na druhé příčce.

Jihlava opět nedala gól

Jihlava se ani ve druhém jarním duelu nedočkala branky. Úřadující mistr z Liberce měl na její půdě více brankových příležitostí, žádnou z nich ale nedokázal využít.

Vysočina vyhrála z posledních devíti střetnutí v nejvyšší soutěži jediné. Podještědský celek stejně jako před týdnem proti Jablonci neinkasoval a bodově se dotáhl na šestou Duklu Praha. Svěřenci trenéra Františka Komňackého jsou o dva body zpět.