Rubriky:

1. liga

Bez Rangers to není ono. O nic se nehraje, stěžuje si Skácel

19. března 2013 17:25

Záložník Rudolf Skácel je fotbalovým světoběžníkem. Před pár týdny zamířil už potřetí v kariéře do Slavie, v jejímž dresu si prožil obnovenou premiéru v utkání proti Liberci. Zahrál si posledních dvacet minut a dokonce navlékl na dres kapitánskou pásku. „Moc děkuju fanouškům za skvělé přivítání,“ řekl Skácel.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jak vám bylo, když slávistický kotel skandoval hromově Rudi, Rudi?

Choreo bylo skvělé, kluci z kotle mi udělali radost. Navíc jsme vyhráli a jediné, co mě mrzí, že jsem nedal gól. Měl jsem obrovskou šanci, ale z otočky jsem míč dobře netrefil. Ještě že už bylo rozhodnuto, tohle bych měl dávat.

Když jste střídal, dal vám Karol Kisel kapitánskou pásku. To abyste měl dražší zápisné?

Já už ve Slavii jednou za pásku platil, asi tak před deseti lety (smích). Tak doufám, že teď dostanu aspoň nějakou slevu...

Ve chvíli, kdy jste do Slavie přicházel, byl klub v kritické situaci. Je po dvou výhrách všechno veselejší?

Věřím, že nás poslední výsledky nakopnou. Jsme Slavia a chceme být úplně někde jinde než teď. Proti Liberci jsme ukázali, že na to tým má. Doufám, že k vzestupu trochu pomůžu. Jsem tady hlavně kvůli zkušenostem, abych to se staršími hráči pomohl uklidnit. Máme dost mladý mančaft.

Vaší poslední štací bylo Dundee United. Proč jste ve Skotsku v zimě skončil?

Byl jsem domluvený, že v lednu podepíšu do Hearts, ale klub měl nějaké problémy s výplatami a svaz je potrestal, takže jsem tam nemohl přestoupit. Chtěl jsem přes zimu hrát, abych nemusel absolvovat přípravu, někde běhat dva měsíce po kopcích. Jednání se táhla a nakonec jsme si plácli se Slavií, se kterou jsem byl v kontaktu delší dobu.

Není teď skotská liga trochu nezáživná, když Rangers kvůli trestu přeřadili až do čtvrté nejvyšší soutěže?

Už někdy před rokem jsem říkal, že si nikdo neuvědomuje, jaký může mít jejich přeřazení dopad. Realita je taková, že Celtic vede pomalu o dvacet bodů, FC Dundee je o strašně bodů poslední, takže se nehraje prakticky o nic. Bez Rangers to prostě není ono. Pro skotský fotbal je to strašná rána a mám strach, že to bude mít i finanční dopad na celou soutěž.

V dosavadní kariéře už jste prošel osmi kluby a ve Slavii máte smlouvu jen do konce sezóny. Co s vámi bude v létě?

To se mě neptejte, já to mám poslední dobou hodně divoký (smích). Nic neplánuju. Po sezóně si sedneme se Slavií a řekneme si, co a jak. Já se nebráním ničemu. Pokud bude mít Slavia zájem, je velká možnost, že tady zůstanu. Jsem slávista.

Jan Krůta, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..