1. liga

Slavia přivítala navrátilce Petrouše kanonádou, nadělila Jablonci "bůra"

5. května 2013 16:58 - Praha
(Aktualizováno: 5. května 2013 20:06)

Třemi nedělními zápasy pokračovalo 26. kolo fotbalové Gambrinus ligy. Duel Hradce Králové se Slováckem byl přímou bitvou o záchranu, hosté vyhráli 3:2. Ani Brno hostící Mladou Boleslav ještě nemá klid, zápas skončil 1:1. Slavia hostila Jablonec a sešívané poprvé vedl staronový kouč Michal Petrouš. Červenobílí svého soupeře rozdrtili 5:1 a jen prohloubili jabloneckou krizi. Tu odnesl krátce po utkání vyhazovem trenér Václav Kotal.

Vlastimil Vacek, Právo

Votroci doma čekají na výhru už pět zápasů, z nichž čtyři prohráli... Potvrdilo se, že Slovácko není jejich oblíbeným hostem, čtyřikrát za sebou ho na vlastním trávníku neporazili.

Hradec sice byl posílen výhrou v minulém kole, uspěl v Teplicích a zařídil novému trenérovi Prokopcovi úspěšnou premiéru v lize. Slovácko zase před týdnem porazilo České Budějovice a ukončilo tak sérii pěti ligových a sedmi soutěžních porážek.

Hradec se v utkání dvakrát ujal vedení, ale ani to mu na body nestačilo. Po vyloučení Harby se Slovácko dvakrát prosadilo a získalo drahocenné tři body. Hrdinou zápasu byl Valenta, autor dvou gólů.

Brno vyhrálo pod novým koučem Grmelou oba domácí zápasy s Olomoucí a Ostravou, teď se však muselo vypořádat s neoblíbeným protivníkem. Zbrojovka do neděle v posledních čtyřech vzájemných zápasech v Brně třikrát prohrála, Mladou Boleslav porazila v jediném z posledních pěti zápasů.

A z výhry se neradovala ani tentokrát... Frejlach jí sice hned v nástupu do druhé půle zajistil vedení, ale Magera z penalty vyrovnal, takže zápas skončil nerozhodně 1:1.

Slavia nastoupila proti Jablonci poprvé se staronovým koučem Michalem Petroušem, který v týdnu nahradil Petra Radu. Sešívaní do neděle neporazili svého soupeře v lize sedmkrát za sebou, naposledy s ním uspěli v březnu 2009.

Tentokrát však bylo všechno jinak, červenobílí již do poločasu vedli 3:0! Petroušův návrat dopadl skvostně, Slavia nakonec vyhrála 5:1.

Jablonec tak prohrál pět soutěžních zápasů za sebou a zvítězil v jediném z posledních devíti kol.