Liberec porazil Teplice a upevnil si třetí místo. Příbram veze důležitý bod z Hradce

Dvěma úterními zápasy odstartovalo 28. kolo fotbalové Gambrinus ligy. Hradec Králové měl sice v utkání s Příbramí dvě vyložené šance, ale gól nedal a z důležitého souboje vytěžil pouze bod za remízu 0:0. Z té mají mnohem větší radost Středočeši, kteří se výrazně přiblížili záchraně, naopak naděje Votroků je už mizivá. Liberec přehrál Teplice 3:1 a na třetím místě má už šestibodový náskok na Olomouc, která však má středeční duel proti Plzni k dobru.

Příbramský obránce Milan Mišůn (vlevo) bojuje o míč s hradeckým Tomášem Hájkem.

Hradec hrál v domácím prostředí takřka o všechno a nutně potřeboval získat tři body. V průměrné ligové podívané se na šanci dlouho čekalo, největší příležitost měl v první půli útočník Kulič, ale na příbramského brankáře Hrušku nevyzrál.

Také po změně stran byli Votroci v koncovce o něco důraznější a vypracovali si několik dalších možností. Až v nastaveném čase měl na noze tutovku Uškovič, ale proti jeho střele se znovu vyznamenal Hruška. Příbram nakonec udržela bezbrankovou remízu a přiblížila se záchraně, naopak Hradec musí v posledních dvou kolech uhrát minimálně o tři body více než jeho středočeský protivník.

Sudí upřel Teplicím penaltu, Liberec si pojistil třetí místo

Fotbalisté Liberce si pojistili třetí místo v tabulce, které zaručuje start v předkole Evropské ligy. Slovan v severočeském derby zdolal na domácím hřišti Teplice 3:1, hosté se však oprávněně zlobili na verdikt sudího Ardeleánua, který jim v 59. minutě odepřel pokutový kop po faulu Frýdka na Litsingiho, kterému navíc ještě udělil čtvrtou žlutou kartu za údajné simulování.

Tou dobou už domácí vedli 1:0, v 28. minutě se ve vápně prosadil důrazný Kelič, na jehož hlavičku Grigar nedosáhl. Teplice byly Liberci vyrovnaným soupeřem, jenže oproti předchozím zápasům se jim nedařilo v koncovce. Naopak Slovan získal v 66. minutě po střele Pavelky dvougólový náskok a vítězství už nepustil. Ani přesto, že o dalších sedm minut později se prosadil střelou z úhlu Podaný, teplickou snahu však definitivně utnula deset minut před koncem chyba Kaufmana, který doslova daroval gól Rabušicovi.

Liberec tak slavil důležité vítězství a udržel třetí ligovou příčku. Teplice ještě nemají definitivní jistotu záchrany, ale výsledek z Hradce Králové jim hodně nahrává, přestože v příštím kole hostí Spartu a na závěr jedou do Mladé Boleslavi.