Plzeň už o titul připraví jen velký kolaps, má jasno letenský gólman Vaclík

Brno

Hodlali se zase o něco přiblížit k titulu, místo toho však mistrovské naděje pohřbili. Fotbalisté Sparty ztrácejí po porážce v Brně (3:2) dvě kola před koncem Gambrinus ligy na vedoucí Viktorii pět bodů. „Absolutní kolaps! Co jsem ve Spartě, tak jsem myslím tři góly ještě nedostal. Přišlo to v nepravou chvíli,“ litoval rozčarovaný brankář Tomáš Vaclík.

Brankář Sparty Tomáš Vaclík se snaží zlikvidovat šanci Pavla Mezlíka z Brna.

Titul je asi pro Spartu ztracen, že?

Bohužel. Ve hře zůstalo jen šest bodů. Plzeň už o titul připraví jen velký kolaps.

Sami jste jí to umožnili...

V březnu a dubnu jsme se dostali na vítěznou vlnu. Ale remíza s Jihlavou nás dost zaskočila. Naše výkony teď jsou nahoru - dolů.

Co se stalo v Brně?

Nevím... Ke konci poločasu jsme dostali gól. Do přestávky jsme měli stav udržet, pořád zbývalo dost času, abychom dali dva góly a vyhráli. Jenže my hned inkasovali druhý gól a po přestávce ještě třetí. Prohráli jsme s týmem, který se zachraňuje. To se nesmí stát!

Jak moc zápas ovlivnila červená karta pro Davida Lafatu na začátku druhé půle?

Dotahovat v deseti tříbrankové manko je samozřejmě složité, ale to je to samé, jako v jedenácti. Prostě jsme si to „vyžrali" až do konce...

Přispěl k tomu i rychlý třetí gól na začátku druhého poločasu.

Chtěli jsme se pokusit vstřelit kontaktní gól a zápas otočit. Ale oni využili brejk, zase se šťastným odrazem, a za tohoto stavu už to bylo těžké.

Co Lafatovi řeknete za jeho oplácení Frejlachovi?

Nemyslím si, že ho chtěl David udeřit. Soupeř ho držel za dres, tak se ho snažil odstrčit. Sudí to ocenil červenou kartou. Asi byla správná.