Rubriky:

1. liga

Pelta veřejně přiznal, že i v něm vyvolala demonstrace síly a poprava vzpurných pochybnosti

4. června 2013 12:02 - Praha
(Aktualizováno: 4. června 2013 15:02)

Nepopírá, poprava vzpurných a neposlušných klubů vzbudila i v něm ex post pochybnosti. A silácké, ba mnohdy doslova arogantní výroky šedé eminence fotbalového zákulisí Romana Berbra, jenž se bude na sobotní valné hromadě FAČR ucházet u funkci místopředsedy za Čechy, což je druhá nejvýznamnější pozice v českém fotbale, už nejsou dosluhujícímu a zároveň i budoucímu předsedovi Miroslavu Peltovi teprve po chuti. „V tomto směru se od něho distancuji," pravil veřejně po úterním zasedání strahovské vlády.

 

Petr Horník, Právo

Bylo to poprvé, co se šéf českého fotbalu Miroslav Pelta vůči velkému zákulisnímu hráči a mocnému muži Romanu Berbrovi takto vyhranil. A veřejně k tomu.

Berbrovy výroky mu nejsou po chuti

„Jeho výroky byly a jsou naprosto neprofesionální a neslučují se s jakoukoli morálkou. Vyvolávají emoce ve fotbale i celé veřejnosti, eskalují po nich všelijaké výzvy," reagoval Pelta na Berbovu arogantní radu pronesenou poté, co došlo k popravě několika klubů vyjadřujících podporu šéfové Odvolací a revizní komise FAČR Markétě Haindlové, která se v předsednických volbách původně mínila Peltovi postavit.

„Odstěhujte a hrajte si jinde," vzkázal klubům Berbr poté, co si stěžovaly na demonstraci rozhodcovské moci a do očí bijící popravu hned v nejbližším mistrovském utkání.

„I ve mně všechno zmiňované dění vyvolalo pochybnosti. Připadá mně, že není samo sebou, aby došlo k takovému počtu vyloučení právě ve dvou třech zmiňovaných zápasech, takže i já měl dojem, zda řízení zápasů nebylo tendenční," přiznal Pelta a prozradil, že si pozval k pohovoru předsedu řídící komise pro Čechy Votíka.

„Ten mě ujistil, že podle rozhodčích i zápisu delegáta se skutky v inkriminovaných duelech ČFL a divize skutečně staly. Těžko mohu tato tvrzení vyvracet, když jsem si nemohl utkání prohlédnout v přímém přenosu. Ani k tomu jako předseda svazu nemám kompetence. A s Berbrem to už řešit nemohu vůbec, protože on je zatím jen předsedou Západočeského fotbalového svazu," máchl rukou, že v tomto směru byl a je bezmocný.

Pelta: Nejsme uzavřená komunita

Od soboty by to tak být nemuselo, protože Berbr se bude na valné hromadě ucházet o funkci místopředsedy FAČR za Čechy, a stane se tudíž druhým nejmocnějším mužem českého fotbalu.

„V případě, že bude zvolen, ponese osobní odpovědnost a už nebude jen stínovým hráčem v zákulisí. Dostane se i pod kontrolou médií a veřejnosti. A i já na něho budu tvrdě apelovat, aby si hlídal, co řekne," slibuje Pelta.

„Nejsme uzavřená komunita lidí, která se navzájem zvolí a má pocit, že je nejlepší. Musíme se nad sebou zamyslet a usilovat o návrat důvěry veřejnosti. Pravě takovéto excesy, které následně vyvolávající emoce a nálady ve veřejnosti, jichž jsme svědky, nám na důvěře ubírají," překvapil svým postojem Pelta poté, co opustil poslední jednání výkonného výboru před sobotní valnou hromadou.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..