Rubriky:

1. liga

Stoper Schuster by se po trestu za korupci mohl vrátit do Brna

25. června 2013 10:27 - Brno

Do kádru brněnských fotbalistů by se mohl po šesti letech vrátit stoper Aleš Schuster, který nesměl tři roky hrát za korupci. Někdejší reprezentant do 21 let zahájil v pondělí se Zbrojovkou přípravu a v kádru je na zkoušku.

 

Radek Petrášek, ČTK

Brněnský rodák Schuster za Zbrojovku odehrál přes sto ligových zápasů. V roce 2007 však dostal původně šestiletý zákaz činnosti za to, že vzal úplatek a ovlivnil utkání druhé ligy Bystrc - Vítkovice. Trest mu byl později zkrácen na polovinu.

Trestem i podmínka

Po vypršení trestu se vrátil k fotbalu v roce 2011 v dresu moldavského Kišiněva a v pondělí se nečekaně objevil na startu letní přípravy Zbrojovky. "Mám druhou šanci to v Brně znova spravit. Doufám, že to dobře dopadne," řekl Deníku jednatřicetiletý fotbalista, jenž za korupci dostal i podmíněný desetiměsíční trest vězení.

Na reakce fanoušků je připravený. "Něco se tady stalo, ale už uběhlo hodně doby a myslím, že od toho bude klid," doufal. Brněnský tým letos obsadil v lize 13. místo a hledá posily do propustné obrany. "Potřebujeme zkušené hráče a Aleš věkově sedí. Nikde však není napsané, že zůstane, záleží jen na něm," uvedl trenér Ludevít Grmela.

Spolu se Schustrem je v Brně na testech i čtyřiadvacetiletý obránce Martin Macháček. Sparťanský odchovanec strávil jaro v Příbrami, v první lize má zatím čtyři starty.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..