Rubriky:

1. liga

Bednář v základu Sparty? Možná už proti Plzni

13. srpna 2013 07:36 - Praha

Fotbalový útočník Roman Bednář fungoval jako žolík už na jaře, teď ale jeho cena vzrostla. V Brně a doma s Bohemians 1905 nejen oživil hru, ale navíc góly pomohl ke třem bodům. Role střídajícího hráče mu však nevyhovuje, chce do základní sestavy Sparty.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Kouč Vítězslav Lavička má připravenu i tuto variantu, může na ni dojít už v sobotu v Plzni.

„Z lavičky chodím na hřiště s úkolem otočit zápas. Ale roli žolíka ani toto označení nemám rád. Chtěl bych hrát v základní sestavě. Do Sparty jsem nepřišel jen na lavičku. S tím ale nic neudělám. Trenér má svoje plány a jeho rozhodnutí plně respektuju. Jsem připravený, že to takhle půjde dál. Vždycky jdu na hřiště s cílem odevzdat maximum," říkal Bednář emotivně po sobotní výhře nad Bohemians 1905. Trenér Lavička ho za výkon opět pochválil: „Roman přinesl svým stylem hry oživení, byl velmi aktivní. S ním přišel větší tlak i kvalita směrem dopředu. A hlavně dal gól. Bylo to podobné jako v Brně."

Na svou šanci je připravený

Kouč chápe určité Bednářovo naštvání. „Každý hráč, který v sobě má ambici ukázat to nejlepší, nenese roli náhradníka lehce a je zklamaný, že není v základní sestavě. Roman ale respektuje mé rozhodnutí a je na svou šanci připravený," prohlásil. Fyzické manko po zdravotních problémech už prý dohnal. „Vypadá velmi dobře i na tréninku. Svoji práci pak zúročuje v zápasech. Proti Bohemians to bylo podruhé v řadě, kdy nám Roman velmi pomohl k bodům a vítězství hrou i gólem. Opět odvedl dobrou práci," složil mu Lavička poklonu.

Žádný konflikt mezi útočníkem a trenérem prý nehrozí. Bednář si uleví, ale maká dál a trpělivě bojuje o svoji šanci. Ta by mohla přijít brzy. Lavička si je vědom, že Bednář dokáže být pro obranu soupeře nebezpečnější než Lafata, a navíc ti dva si umí na trávníku vyhovět.

„To už nejednou dokázali. Máme připraveno několik variant. Bednář může hrát s Lafatou, ale máme i takové, kdy bude hrát jenom jeden z nich. Tohle si vyhodnotíme před zápasem v Plzni. Máme na to skoro týden čas," pravil trochu tajemně Lavička. Variantu, že nasadí oba gólové útočníky, údajně nosí v hlavě a prý už ji i vyslovil.

Do Plzně, kde byl zápas během tří hodin vyprodán, nepojede Sparta jako favorit, ale ani předem poražená.

„Viktorka je ve větší herní pohodě, ale pro nás je důležité, že do vzájemného duelu půjdeme s plným bodovým ziskem a budeme tam chtít uspět. My se její formy nebojíme, máme z ní respekt. Stále však platí, že chceme vyhrát každý zápas," zdůraznil Lavička.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..