Proti Mariboru musíme být stoprocentní, velí plzeňský generál Horváth po bitvě se Spartou

Dva ze tří posledních vzájemných zápasů ve Šttruncových sadech rozhodl svým gólem. Do třetice už se to v sobotu kapitánovi plzeňských fotbalistů Pavlu Horváthovi nepovedlo, a tak se Viktoria musela spokojit s remízou 0:0 se Spartou. Oba rivalové bez prohry vévodí ligové tabulce, Plzeňáci však musejí rychle přepnout na play off o Ligu mistrů. Proti Mariboru nastoupí doma už v úterý.

Plzeňský záložník Pavel Horváth (vlevo) a Pavel Kadeřábek ze Sparty bojují o míč.

Spartu jste neporazili, ale ligovou tabulku dál vedete. Můžete být s remízou spokojení?

Uvidíme až po 30. kole. Zápas měl náboj, žádný velký historický fotbal to ovšem nebyl. Narazily na sebe dva silné mančafty a nikdo nechtěl prohrát. Nějaké šance na obou stranách byly, ale gól nepadl, takže bod pro každého je spravedlivý.

Kolik sil vám zbylo na úterý?

Mám oděrky, ale nohy mě bolí jako normálně. Uvidím, jak se budu cítit v dalších dnech.

Neměli jste už v hlavě Maribor?

Určitě ne. Já nerozděluji, který zápas je důležitější. Utkání se Spartou je pochopitelně hlavně pro fanoušky mediálně důležitější než se Znojmem nebo Příbramí. Na hřišti však určitě nikdo ve 25. minutě nemyslel na to, jak to v úterý bude s Mariborem. Možná nás to malinko napadlo před zápasem malinko, ale během utkání ne. Musíme proti Mariboru podat stoprocentní výkon, hrajeme o hodně. Hlavně musí být všichni fit.

Trenér Vrba lituje, že jste narazili na Spartu hned na začátku sezóny. Také si myslíte, že by se dva lídři měli potkat později?

To je kdyby, na to moc nehraji. Škoda dobrého člověka... Prostě to tak bylo, jindy by zas byl někdo zraněný nebo nemocný.

V taktické bitvě gól nepadl. Opravdu nebylo nic, čím by se soupeři mohli překvapit?

Mě překvapilo, že jsme si prvních 25 minut vytvořili takový tlak. Později jsme si museli často pomoci nákopem a nebyli v tom moc úspěšní. Chyběl nám pohyb v mezihře. Začátek jsme měli lepší my, ale nedokázali jsme jít do vedení. Také oni pak měli šance, remíza je nakonec spravedlivá.

Bylo vyprodáno. Je pro vás důležité, když můžete útočit na branku před plzeňským kotlem?

Ani ne. Většinou útočíme na náš kotel v prvním poločase, pak to ale může chybět v závěru do tlaku. Nejlepší by byl kotel přes celý stadión. Diváci nás odměnili potleskem i za remízu bez gólů, atmosféra byla znovu fantastická. Všechny naše fanoušky neznám, takže vždycky kopu před cizími lidmi... (smích) Když jsem šel na roh, tam bylo víc Pražáků a měl jsem teoreticky větší šanci je znát. Za brankou je ochranná síť, strach z toho tedy nemám. Pořád jsme ještě kultivovaní. Tak strašné to snad nebylo.