Rubriky:

1. liga

Hašek: Nervozitu jsem nečekal, ale spletl jsem se

15. března 2005 09:46 - PRAHA

Úspěšný návrat do týmu pražské Sparty zažil o víkendu záložník Martin Hašek. Sparta porazila České Budějovice a dále kraluje nejvyšší české fotbalové soutěži. Hašek si pochvaloval návrat do známého prostředí a v rozhovoru pro deník Právo přiznává: "Moje sportovní ego přestup bezpochyby potěšil."

Máte za sebou první utkání po návratu do Sparty. Jak jste spokojený?
Byl to příjemný návrat, protože jsme vyhráli. I když to mohlo být klidnější. Vyrovnávacím gólem jsme nechali domácí nadechnout. A když necháte každému soupeři přičichnout, tak ožije.

Byl jste před utkáním nervózní?
Myslel jsem, že je to v pohodě, ale to jsem se spletl. Nakonec se v prvních minutách, při prvních dotycích s míčem nervozita projevila. Začal jsem rukou, pak faul. Důvodů bylo více. Vždyť jsem hrál naposledy v půlce listopadu za rezervu moskevského Dynama. Taky mě svazovalo, že jsem se vrátil do Sparty. Až postupně jsem se chytil.

Po návratu z Ruska jste zamířil do Liberce, kde jste sice absolvoval zimní přípravu, ale jen v roli amatéra. Kdy jste se o možnosti odejít do Sparty vlastně dozvěděl?
Ve tři čtvrtě na jedenáct ve čtvrtek v noci. Pak jsem absolvoval během deseti minut dalších šest telefonátů. Všechno se mi to honilo hlavou. Usnul jsem ve dvě hodiny, v sedm vstával s dětmi. Musel jsem to probrat s manželkou. Musíme se přestěhovat do Prahy. Ona bude muset změnit zaměstnání, kluci školu. Navíc jsem myslel, že to bude až od příštího týdne. Ale hned ráno jsem se dozvěděl, že mám přijet na trénink. Tak jsem si jel na Slovan pro kopačky a pospíchal do Prahy na trénink.

Věděl jste, že budete hned v základní sestavě? Jak jste se připravoval?
Tušil jsem to, protože páteční trénink jsem absolvoval s hráči pro utkání. Pak jsem se snažil si odpočinout. V sobotu jsem si vypnul telefon, nečetl noviny, abych byl maximálně zkoncentrovaný.

Jakou roli vám trenér Hřebík přisoudil?
Hraji defenzívního záložníka. Mám pomáhat středním bekům a rušit hru soupeře.

Můžete srovnat současné mužstvo Sparty s tím, které s vámi v sestavě před třemi lety pod trenérem Hřebíkem postoupilo do osmifinále Ligy mistrů?
Ta mužstva nelze srovnávat. Tehdy před startem ligy odešlo hodně hráčů a já si myslel, že je to nejslabší Sparta, ve které jsem byl. A za několik týdnů jsem tenhle názor změnil, byla to ta nejlepší sestava, v které jsem tam hrál. Teď by bylo předčasné vynášet nějaké soudy.

Napadlo vás, že se ještě někdy vrátíte do Sparty?
Nečekal jsem to. Bral jsem to tak, že jsem se s tímto klubem rozloučil před třemi lety. Moje sportovní ego tenhle přestup bezpochyby potěšil. Ale upřímně přiznávám, že lidské ego má zcela jiné hodnoty.

Radek Malina, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..