Rubriky:

1. liga

Třetí místo je obrovským úspěchem, říká šéf Teplic

30. května 2005 20:52 - TEPLICE

Mohli hrát o Ligu mistrů, nakonec ale fotbalisté Teplic obsadili v tabulce první ligy třetí místo a poperou o účast v Poháru UEFA. "Cením si ho více než druhé příčky z roku 1999, protože letos jsme boj o pohárové pozice neměli vůbec v plánu," říká v rozhovoru pro Právo teplický ředitel František Hrdlička.

Tepličtí fotbalisté obsadili v právě skončeném prvoligovém ročníku třetí místo tabulky. Cítíte uspokojení?
Určitě. Je to pro nás obrovský úspěch. Cením si ho více než druhé příčky z roku 1999, protože letos jsme boj o pohárové pozice neměli vůbec v plánu. A kdyby nám v závěru sezóny, třeba v zápase s Libercem, přálo štěstíčko, mohli jsme si vybojovat kvalifikaci o Ligu mistrů.

Jak byste nynější kádr charakterizoval?
Mužstvo bez hvězd. Po loňském odchodu Horvátha do Japonska, zimním přestupu Diveckého do Polska a zranění Hunala na kyperském soustředění, jsme si říkali: Proboha, abychom nehráli o záchranu. A obávali jsme se, jestli jsme to s tím omlazováním sestavy nepřehnali. Kluci, které málokdo znal - Kaufman, Rilke, Klein, Benát, Ryška, Fenin - nakonec vykopali pro Teplice Pohár UEFA. Máme tým bojovníků a hráčů, kteří výkonnostně rostou. Jsem přesvědčen, že pokud kádr udržíme pohromadě a naskočí další mladíci jako Mareš a Rosa, budeme se pohybovat dlouhodobě v popředí tabulky.

S kterými hráči se možná rozloučíte?
Řešíme situaci kolem Hunala a brankáře Poštulky, kterým končí smlouva. Rádi bychom, aby tady zůstali, ale i naše finanční prostředky jsou omezené. Plně respektujeme, že by chtěli při pravděpodobně posledním prodloužení kontraktu lukrativní podmínky, nebo pomýšlejí na zahraničí. V Teplicích odvedli kus práce.

A co Kostaričan Sunsing, který se příliš neprosadil?
O Sunsingovi žádné závěry neděláme. To přísluší trenéru Marečkovi. Na to je ještě brzy. Teď hlavně slavíme a myslíme si, že k tomu máme důvody (úsměv).

Jak vnímáte úspěchy dalších severočeských klubů?
Zdejší region je fotbalově silný. Ústí se zachránilo ve druhé lize a Most suverénně postoupil do první ligy. Víte, že jsem zastáncem patriotismu a je jen dobře, že nejsme v lize s Blšany osamoceni. I díky Mostu jde o zviditelnění a zpopularizování fotbalu na severu Čech a kdyby se bývalý Severočeský kraj nerozdělil na Ústecký a Liberecký, tak je tady včetně Liberce a Jablonce pět prvoligových klubů, což nemá v republice obdoby.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..