Rubriky:

1. liga

Přestup do Jablonce je posunem v kariéře, tvrdí Mišůn po odchodu z Příbrami

6. července 2014 18:28 - Jablonec

Pomoci vyztužit obrannou řadu jabloneckého fotbalového týmu má kromě dalších hráčů také Milan Mišůn. Důrazný zadák přišel do ambiciózního celku z Příbrami, v jejímž dresu nechyběl v minulé ligové sezóně na hřišti ani minutu!

 

1. FK Příbram

„Přestup beru jako další posun v kariéře. Jdu z dvanáctého celku posledního ročníku soutěže do týmu, který skončil pouze o příčku výše se stejným počtem bodů. Ale pro Jablonec to byla jen výjimka a klub má dál patřičné ambice," glosoval Mišůn pro Sport.cz svoje stěhování ze středních do severních Čech.

Příbram v něm ztratila pilíře defenzivy. „Především jsem měl štěstí, že se mi konečně vyhýbala zranění. Předtím jsem skoro dva roky promarodil při působení ve Skotsku. Zdravotní problémy už byly pryč a jsem rád, že jsem vydržel v základní sestavě po celou sezónu," zdůraznil Mišůn, který nastupoval podle potřeby na dvou místech v obranné čtveřici.

„Trenér mě využíval na levé straně obrany. Ale hrál jsem i stopera, když zrovna nemohl jít do zápasu Tomáš Zápotočný. Jinak z Příbrami jsem odešel v dobrém. Pocházím odtamtud a zůstává mi tam fotbalové srdíčko. Klukům budu dál fandit a rád se budu do města vracet," svěřil se obránce.

Nad nabídkou Jablonce neváhal

Zájem Jablonce ho potěšil. „Nad nabídkou jsem neváhal. Vím, že jaro se jim moc nepovedlo, ale věřím, že se zvedneme a děláme pro to maximum. Jablonečtí dostávali hodně gólů a klub přivedl nové obránce, abychom tuhle fázi hry vylepšili. V přípravných zápasech jsme většinou nastupovali do každého poločasu v jiných jedenáctkách. To ale k tomu patří. Na soustředění v Rakousku však chceme hru vypilovat a zaměříme se na jednotlivé prvky," vykládal Mišůn, který netají velkou motivaci.

„Všechno, co souvisí s mým přechodem do Jablonce, hodnotím veskrze kladně. Líbí se mi tady prostředí i fotbalové zázemí. Hodně se probírá, že sem přišlo sedm nebo osm posil, a jak to bude fungovat. Věřím, že dobře a půjde nám to na hřišti," naznačil optimismus.

Josef Pešout, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..