Plzeň - Lokomotiv Moskva 2:4Plzeň v Rakousku znovu prohrála. Od Lokomotivu dostala čtyři góly

Westendorf

Ani druhý přípravný zápas v rámci rakouského soustředění se plzeňským fotbalistům výsledkově nevydařil. Ve Westendorfu podlehli Lokomotivu Moskva 2:4. Góly Viktorie vstřelili František Rajtoral a Daniel Kolář. Informovaly o tom v pondělí oficiální internetové stránky západočeského klubu.

František Rajtoral (na snímku) se proti Lokomotivu střelecky prosadil, porážku s Lokomotivem ale neodvrátil.

Viktoria vedla nad třetím týmem uplynulého ročníku ruské ligy od 6. minuty po zásahu Rajtorala, který nadvakrát překonal gólmana Guilhermeho. Lokomotiv srovnal těsně před odchodem do kabin. V druhé nastavené minutě první půle se prosadil Tkačev.

V 53. minutě vrátil českému celku jednobrankový náskok po rohovém kopu Kolář. Lokomotiv ale znovu dokázal odpovědět, když v 69. minutě proměnil pokutový kop Grigorjev.

O sedm minut později moskevský tým dokonal obrat zásluhou vydařené trefy Mirančuka. V nastaveném čase navíc pojistil výhru Lokomotivu Grigorjev. "Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V první půli jsme kontrolovali hru a udávali tempo. Rychlá branka Franty Rajtorala tomu samozřejmě pomohla. Výkon z prvního poločasu musím hodnotit kladně, připravili jsme si řadu šancí. O to větší škoda, že jsme v samotném závěru inkasovali na 1:1," okomentoval první půli stoper Václav Procházka.

Ve čtvrtek narazí na Botosani

"Druhý poločas byl ovšem jiný. Hosté vystřídali kompletní jedenáctku. Nám se opět povedl vstup do poločasu, který jsme potvrdili vedoucím gólem Dana Koláře. Bohužel po zbytečné penaltě a několika nezachyceným brejkům soupeře jsme dvakrát inkasovali a nechali soupeře otočit výsledek. Čtvrtý gól pak už jen pramenil z naší snahy o vyrovnání a vrhnutí všech sil do útoku," doplnil Procházka.

Svěřenci trenéra Dušana Uhrina ml. zaznamenali ve Westendorfu druhou porážku. V pátek nestačili na Karabach Agdam (1:3), tentokrát podlehli Lokomotivu Moskva. Jejich dalším protivníkem bude ve čtvrtek od 17 hodin rumunský celek FC Botosani.

Přípravné fotbalové utkání v Rakousku:
Viktoria Plzeň - Lokomotiv Moskva 2:4 (1:1)
Branky: 6. Rajtoral, 53. Kolář - 69. z pen. a 90.+2 Grigorjev, 45.+2 Tkačev, 76. Mirančuk.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda (70. Hubník), Procházka, Limberský - Horváth (75. Stratil), Hrošovský - Rajtoral (60. Petržela), Kolář (75. Chramosta), Kovařík (76. Hubník) - Tecl (60. Bakoš) Trenér: Uhrin ml.