Rubriky:

1. liga

Do brány Dukly se dostal z nouze. Dvěma vychytanými nulami si Chudý řekl o to, aby v ní zůstal

4. srpna 2014 16:58 - Mladá Boleslav

Dostal se mezi tyče vlastně z nouze, neboť stabilní gólmanská jednička Dukly Filip Rada se zranila a začátek ligy nestihla. Co jiného trenérovi Kozlovi zbývalo, než v prologu s Ostravou ukázat na slovenského brankáře Martina Chudého, kterého na Julisku přivedli z druholigové Vlašimi? První dvě kola nejvyšší domácí soutěže se naplnila a Pražané si libují. Náhradník z nouze se pro ně stal ternem, neboť jako jediný ze všech ligových gólmanů udržel v obou odchytaných zápasech čisté konto.

 

Michal Doležal, ČTK

„Těší to, samo sebou, ale není to jen moje zásluha. Celé mužstvo výborně bránilo. A obrana přede mnou si počínala znamenitě," odmítal pětadvacetiletý gólman chválu, která se na něho i v Mladé Boleslavi hrnula.

V podzimním prologu na Julisce proti ostravskému Baníku vychytal nulu, v Mladé Boleslavi, kde Dukla v minulosti ještě nikdy nebodovala, přidal druhou.

„Po přestupu z Vlašimi jsem věřil, že bych se mohl do brány dostat, ale první dvě utkání s nulou jsem rozhodně nečekal. I pro mě je to příjemné překvapení," netajil Martin Chudý, který nejvyšší soutěž okusil už na Slovensku. V Nitře odchytal osmapadesát zápasů slovenské ligy, jenže pak si ho vyhlédl trenér Petržela a zlákal ho k přestupu do Vlašimi. Do druholigové Vlašimi...

„Věděl jsem ale, že bude záležet jen na mě. Na tom, jak si povedu a jaké výkony budu podávat. Věřil jsem, že by si mě mohl někdo z ligy všimnout," přiznával Chudý, že ze svých ambicí neslevil.

Zůstane dál v brance? To Chudý netuší

Přestup na Julisku a zranění Filipa Rady, letité brankářské jedničky mezi tyčemi Dukly, mu je pomohlo naplnit.

„Teď už se ale Filip dává zdravotně dohromady, takže nevím, co bude dál a zda v bráně zůstanu. Jasně, že bychom chtěli chytat oba... Ale ať bude mezi tyčemi kdokoli z nás, podstatné bude, aby se dařilo mužstvu. Aby Dukla vyhrávala a držela se v tabulce nahoře," přál si brankářský objev z Julisky, který se jak v závěru utkání s Baníkem, tak i deset minut před koncem duelu v Mladé Boleslavi zaskvěl skvostným zákrokem, jímž udržel čisté konto a svému týmu dopomohl k bodům.

Na Julisce lapil ránu ostravského Kukece, v Mladé Boleslavi deset minut před koncem zlikvidoval střelu domácího Ščuka.

„S blížícím se závěrem jsem věděl, že budu muset vytáhnout nějaký důležitý zákrok a mužstvu pomoci. Jsem rád, že se to i podruhé podařilo, i když jsem měl štěstí, že Šcuk nemířil k tyči a já proto na míč dosáhl," nedělal Chudý ze dvou vychytaných ligových nul vědu.

To trenér Dukly Luboš Kozel měl pro jeho výkony jen slova chvály. „Když takhle chytá, mužstvo v každém zápase podrží a nedostává góly, není co řešit. A to přesto, že se Filip Rada postupně uzdravuje," naznačil po importu tří bodů z Mladé Boleslavi, že nemá k rošádě mezi tyčemi sebemenší důvod.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..