Rubriky:

Fortuna liga

První derby v životě. Argentinský brousek a sběratel karet Baéz neuhne ani Spartě

26. září 2014 08:45 - Praha

Sparťani, dávejte si na argentinského brouska dobrý pozor. Sotva se Aldo Baéz v české fotbalové lize v létě zjevil, hned ustavil rekord. Během pěti úvodních kol vyfasoval čtyřikrát žlutou kartu a vysloužil si první stopku. Vzhledem k tempu, s jakým sbíral napomenutí v Trenčíně, to však není žádné překvapení. „Karty mě mrzí, ale já prostě neuhnu. Nikdy!“ ujišťuje slávista také před sobotním derby se Spartou.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Pod deset žlutých karet za sezónu ve slovenské lize nešel. V Trenčíně jich za poslední čtyři sezóny nasbíral 42 a navrch přidal také čtyři červené. Záložník Aldo Baéz (26) si zkrátka s nějakými hranicemi tvrdosti nedělá vrásky.

„Nikdy nevypustím žádný souboj, nerad prohrávám. Ať hrajeme karty, poker, mně je to jedno. Vždycky chci vyhrát," říká na rovinu. „Jsem naučený, že musím vyhrát všechno, co dělám. Prostě neuhnu. Je pravda, že neumím držet jazyk za zuby. Polemizuji s rozhodčími, a protože s nimi mluvím slovensky, tak mi rozumějí, i když někdy něco přidám i ve španělštině... Určitě mám na čem pracovat, abych tolik karet nedostával."

Vyhrocený duel se Spartou pro něj bude velkou zkouškou. „Poprvé zažiju pražské derby. Mluvil jsem s klukama v kabině o tom, co mě čeká. Spartu každý zná, jak je silná, jak hraje. Těšíme se," líčí Baéz.

Baézova karetní bilance:   
Ročník Klub Zápasy ŽK ČK
2010/2011 Trenčín 27 10 0
2011/2012 Trenčín 23 10 2
2012/2013 Trenčín 23 10 1
2013/2014 Trenčín 24 12 1
2014/2015 Slavia 7 4 0

Argentinské Superclásico je neskutečné

Je rodákem z Buenos Aires, takže má před očima slavné Superclásico, tedy bitvy Boca Juniors versus River Plate. „To je určitě něco trochu jiného než derby v Evropě. Neskutečné, v jaké atmosféře se tam hraje, jak to lidé prožívají."

Baézovi se ovšem derby v kariéře až dosud vyhýbala. „Na Slovensku tak lze trochu označit zápasy proti Slovanu či Trnavě, ale jinak jsem nikdy žádné pořádné nehrál. Sobotní proti Spartě pro mě bude úplně první v životě. O to víc se těším. Nejsme sice favorit, ale budeme hrát doma, takže rozhodně chceme zvítězit," ujišťuje Aldo.

Zápas Slavia - Sparta se hraje v sobotu od 18:00, přímý přenos vysílá ČT Sport, on-line reportáž na Sport.cz.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..