Rubriky:

1. liga

Fotbalová Slavia touží konečně po Lize mistrů

1. srpna 2005 13:16 - PRAHA

Probít se na pátý pokus do Ligy mistrů a v domácí soutěži skončit minimálně na pohárovém místě, to jsou hlavní cíle fotbalistů Slavie Praha před začátkem sezony. Pokusí se o to dost pozměněný kádr mužstva, v němž zatím převažují odchody hráčů nad příchody posil.

S přípravným obdobím je však trenér úřadujícího vicemistra Karel Jarolím spokojen. "Podle představ byla náplň, především řada velmi kvalitních soupeřů ve Francii a Německu. Stejně tak jsem spokojen s přístupem všech hráčů. To mi dodává optimismus a věřím, že dobrou hru i výsledky z přípravy přeneseme do mistrovských soutěží," řekl na dnešní tiskové konferenci.

K příchodům nových fotbalistů se Jarolím vyjádřil diplomaticky. "Všichni hráči, kteří přišli, svou kvalitu prokázali a věřím, že budou platnými hráči mužstva. To však ukáží až soutěžní zápasy. Věřím ale, že současný kádr není ještě kompletní, počítám, že ještě dva fotbalisté přijdou," uvedl slávistický trenér.

V hledáčku jsou Ivana a Pešír

Jména neprozradil, ale chtěl by získat minimálně jednoho útočníka a hráče na pravou stranu obrany, kde po odchodu Lukáše Doška není zatím adekvátní náhrada. V jeho hledáčku je stále Milan Ivana ze Slovácka a po ukončení angažmá v Turecku Tomáš Pešír. "Odjel na testy do anglického Stoke City a pokud neuspěje, tak z českých týmů upřednostňuje Slavii," řekl ředitel klubu Vladimír Leška.

Posily trenér rozdělil do dvou skupin. "Přišli zkušení hráči jako Hubáček a Lukáš Jarolím, ale také ti, co mají hlad se prosadit, třeba Švento a Zábojník," jmenoval Jarolím. Na otázku, zda je pro kvalifikaci o Ligu mistrů kádr dostatečně zkušený, odpověděl: "Někteří zkušenosti mají a věřím, že ti co jim chybí, to nahradí odhodláním."

Z loňského kádru odešli na přestup Radek Bejbl, Lukáš Došek, Paul Munster a Lumír Sedláček, kariéru ukončil Pavel Kuka, Václav Koloušek byl přeřazen do B celku, na hostování zamířili Lukáš Nachtman, Milan Zachariáš, Vladimír Bálek, Tomáš Hašler, David Kalivoda, Ivo Táborský a hostování skončilo Jiřímu Rychlíkovi.

Koloušek zatím ve Slavii zůstává

Na přestup naopak přišli Dušan Švento, David Hubáček, Lukáš Jarolím, Petr Zábojník, Martin Černoch a Slovinec Aleksander Šeliga, z B mužstva Karel Kratochvíl a Jiří Studík a z dorostu Marcel Gecov, Marek Suchý a Milan Černý.

Koloušek zatím ve Slavii zůstává. "O jeho služby projevila zájem Mladá Boleslav, ale jak daleko jsou jednání hráče s tímto klubem, nevíme. Zatím se stále připravuje s naším B mužstvem," přiblížil Leška. Ve fázi rehabilitace je stále Brazilec Adauto. "Proto nepředpokládám, že by se v nejbližší době zapojil do přípravy, ale pokud bude zdravotně v pořádku, tak je to hráč, který by nám mohl pomoci," doplnil Jarolím.

Po čtyřech letech skončila spolupráce Slavie s hlavním partnerem firmou Carrefour, jehož pozici převzaly České aerolinie. S klubem podepsaly ČSA zatím jednoletý smlouvu s opcí na další roky. Ligové zápasy budou slávisté hrát v tradičních červenobílých "sešívaných" dresech, jako náhradní a pro evropské poháry jsou připraveny dresy v tmavě modré barvě.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..