Junior Pilík nastartoval Příbram k výhře nad Brnem

PŘÍBRAM

Fotbalisté Marily Příbram vyhráli v duelu úvodního prvoligového kola nad Brnem 2:1, přestože krátce po přestávce prohrávali. Cestu za otočením výsledku nastartoval teprve šestnáctiletý Pilík, který vyrovnal. Rozhodující gól vstřelil v první minutě nastaveného času Otepka z penalty.

Příbram byla po celý první poločas aktivnější. Už ve čtvrté minutě vyzkoušel Stracený střelou z hranice šestnáctky pozornost gólmana Václavíka, ale jeho pokus nebyl nijak zvlášť důrazný. Na dlouhé minuty to tak byla jediná střela domácího mužstva, které si nedokázalo poradit s vyčkávací taktikou Brna.

Domácí mohli být blízko gólu ve 31. minutě, kdy Čupr autem z levé strany našel Kleslu stojícího na hranici malého trestného území, jenže brněnští obránci dokázali včas příbramského mladíka od míče odstavit.

Brno se dostalo do čela krátce po pauze: Černý poslal v 50. minutě nádherný pas za obranu ke Švancarovi, který místo střely zvolil přihrávku na Zelenku a tomu se podařilo otevřít skóre zápasu.

Domácí kouč Tobiáš zareagoval rychlým střídáním a na trávník poslal v 54. minutě nejmladšího ligového hráče, Tomáše Pilíka. Šestnáctiletý talent si zřejmě vzpomněl na sobotní kousek plzeňského debutanta Smejkala a po třech minutách svého šestého prvoligového startu vyrovnal, když po Čuprově centru dorazil do sítě míč, který Václavíkovi vypadl.

Domácím vyrovnávacím gólem narostla sebedůvěra, začali soupeře svírat na jeho polovině, ale Václavík se nedal zaskočit. V 67. minutě vyrazil Straceného ránu ze šestnácti metrů, zanedlouho bravurně zneškodnil Pennerův trestný kop.

Příbram dělala pro otočení výsledku všechno možné a nakonec se dočkala: v první minutě nastaveného času nařídil sudí Jech penaltu za Horejšovu ruku a Otepka v dramatickém nervózním závěru strhl vítězství na domácí stranu.

Marila Příbram - 1. FC Brno 2:1 (0:0)
Branky: 57. Pilík, 90.+1. Otepka z pen. - 50. Zelenka. Rozhodčí: Jech - Chytil, Ondo. ŽK: Čupr - Holek, Trousil, Hlavatý, Siegl. Diváci: 4158.
Příbram: Pařízek - Mácha, Navrátil, Formánek, Penner - Klesa (88. Buryán), Otepka, Riegel, Čupr - Stracený, Huňa (54. Pilík). Trenér: Tobiáš.
Brno: Václavík - Trousil, Schuster, Horejš - Hlavatý (75. P. Mezlík), Siegl, Holek, Černý (88. Živný), Had - Švancara (90. Besta), Zelenka. Trenér: Kotrba.