Rubriky:

1. liga

Příbram chce co nejrychleji odvrátit starosti se záchranou

17. února 2015 14:50 - Příbram

Navázat na vydařenou druhou polovinu podzimu a co nejrychleji zažehnat starosti se záchranou. S takovým cílem vstupují fotbalisté Příbrami do jarních bojů v první lize. Pomoci by k tomu měla i vydařená příprava, ve které Středočeši prohráli až generálku s Libercem.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Příprava proběhla podle plánu a označil bych ji za vydařenou. Výsledky nejsou ani tak důležité, hlavní je, že se nám vyhýbala zranění a neměli jsme v podstatě žádné problémy. Vše včetně počasí vyšlo ideálně," řekl trenér Pavel Tobiáš.

Věří proto, že tým bude pokračovat v dobrých výkonech z druhé poloviny podzimu, kdy po nevydařeném vstupu do sezony poskočil až na současnou 10. příčku. "Ale špatný start do ligy nás hodně poznamenal, protože už byl za hranou a vleče se to s námi. Každé klopýtnutí bude znamenat problém. Potřebovali bychom ještě jednu takovou šňůru, jako se povedla na podzim," uvedl Tobiáš.

Proto si klade mírnější cíle, ačkoli věří, že složením kádru má Příbram na horní polovinu tabulky. "Kdybychom teď začínali novou sezonu, tak máme tým na to, abychom hráli v lepší polovině, ale teď jsme bohužel v situaci, kdy něco doháníme a pořád se to za námi vleče," řekl Tobiáš. "Teď proto máme jediný cíl a to neohrozit ligovou příslušnost. Co nejdříve se vymanit ze sestupem ohrožených pozic a stabilizovat se, abychom se nebáli začlenit mladé kluky do hry a mohli se otrkat pro další sezonu."

Příjemné starosti mu dělá i to, že k autorovi devíti podzimních branek Jakubovi Řezníčkovi přibyl druhý kvalitní útočník Roman Bednář, který přišel na hostování ze Sparty. A hned se blýskl čtyřmi góly v zápasech na soustředění.

"Nebudu lhát, Roman mě mile překvapil. Čekal jsem velkou kvalitu, když přichází hráč ze Sparty. K tomu ale Roman přišel velmi dobře připravený a s obrovskou chutí, okamžitě zapadl, což není vždy normální. Nesmírně si toho vážím a cením. Okamžitě se zařadil mezi nejlepší hráče týmu a bude určitě přínosem," chválí posilu Tobiáš.

Věří, že Bednář s Řezníčkem spolu budou vycházet a umí si představit, že by mohli hrát v některých zápasech i spolu. "Moje práce je, abych se s tím popasoval," dodal zkušený kouč. Navíc blízko podpisu je i smlouva s dalším útočníkem Pavlem Fořtem, který ještě dohání tréninkové manko.

Otazníky v defenzivě

Zatímco ofenzivu Příbram posílila, v defenzivě jsou otazníky. Odešli totiž oba krajní beci Martin Sus a Fernando Neves a také defenzivní univerzál Simon Deli, který patřil k hlavním podzimním oporám. "Myslím, že se nám povedlo se s tím popasovat. Přivedli jsme Milana Nitrianského ze Slavie, stáhli jsme si Pepu Divíška, a přivedli jsme mladé talentované kluky," dodal Tobiáš.

Ví, že boj o záchranu ještě bude složitý, ale pocity z přípravy ho utvrzují v tom, že Příbram bude i v příští sezoně ligová. "My jsme se na podzim zlepšili, ale chytly se i Hradec, České Budějovice. Dole je Liberec, který se také určitě zvedne. Teď ale mám osobně z týmu velmi dobrý pocit a jsem přesvědčen, že to zvládneme. Jen nesmíme nic podcenit. Liga je v tomhle nemilosrdná," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..