Fotbalisté Olomouce jako první dobyli Most

PRAHA-tv

Souboj o čtvrté místo v tabulce nabídlo dohrávané utkání 7. kola Gambrinus ligy mezi Mostem a Olomoucí. Z vítězství 2:0 se nakonec radovali hosté, kteří jako první v letošní sezóně dokázali na hřišti ligového nováčka z Mostu vyhrát. Do vedení dostal Olomouc gólem na konci prvního poločasu Onofrej, v 67. minutě pak na konečný výsledek upravil Randa.

Fotbalista Olomouce Roman Hubník (vlevo) se raduje se spoluhráči.

Oba celky začaly ofenzivně, z čehož mohly mít spoře obsazené tribuny mosteckého stadionu radost. V páté minutě si na levé straně Pilař obhodil jednoho z olomouckých obránců a poslal prudký pas před branku. Před dotírajícím Brzezinou ale včas zakročil brankář Lovásik.

Onofrejův gól do šatny

Hned z protiútoku zahrozila i Olomouc, když Pečnik krásně poslal uličkou do šance Hubníka. Ten se řítil sám na branku, ale gólman Svoboda včas vyběhl a znemožnil mu skórovat. Hubník se po jeho zásahu ocitl na zemi, ale po krátkém ošetření byl znovu připraven hrát.

Další velké šance přišly v závěru první půle. Ve čtyřicáté minutě poslal Siegl zprava dlouhý centr před branku, na který Lovásik nedosáhl. Stejně ale dopadl nabíhající Hruška. Udeřilo na druhé straně. Vyskočil vysunul na pravé straně Onofreje, ten si naběhl do dobré pozice před bránu a místo očekávané přihrávky na Hubníka napálil míč přesně k tyči Svobodovy branky.

Krásná trefa Randy

Začátek druhé části začal opatrně, i když na domácích byla patrná snaha po vyrovnání. Jenže Sieglův pohotový volej zblokoval jeden z obránců a s nebezpečným centrem Pilaře si Lovásik poradil. A tak znovu udeřila Olomouc.

Nejprve brankáře Svobodu pořádně protáhnul z přímého kopu Onofrej a v 67. minutě už to bylo 0:2. Randa se napřáhl z dobrých pětadvaceti metrů a přesně trefil šibenici domácí branky. Hosté se poté stáhli více dozadu a odráželi útočné výpady mosteckých fotbalistů.

Při křečovitých pokusech o snížení skóre ale museli domácí často čelit brejkům soupeře. Hra už byla ke konci o dost  nervóznější na obou stranách a kouskovaly ji časté fauly. Potěšit mostecké fanoušky gólem mohl alespoň těsně před koncem střídající Kulvajt, ale sám před Lovásikem překopl jak olomouckého gólmana tak i branku.

Siad Most - Sigma Olomouc 0:2 (0:1)
Branky: 45. Onofrej, 66. Randa. Rozhodčí: Jiřík - Novák, Lhoták. ŽK: Škoda, Macek - R. Hubník. Diváci: 6127.
Most: Svoboda - Houšť, Novotný, Škerle, J. Procházka - Macek (71. Kulvajt), T. Pilař, Škoda, Hruška (62. Sitarčík) - H. Siegl, Brzezina (60. Jendruščák). Trenér: Bičovský.
Olomouc: Lovásik - R. Hubník, Kovář, Hudec, Randa - Vyskočil (57. Kopecký), Rýdel, Melinho (90. Vacek), Onofrej, Pečnik - M. Hubník (85. Rojka). Trenér: Uličný.