Rubriky:

1. liga

Přestupní termín končí, fotbalovou ligu oživí tři Brazilci

30. září 2005 19:12 - PRAHA

Letní přestupové období v českém profesionálním fotbale končí. Kluby měly letos na přestupy o měsíc více než v minulých letech a podle změn, které se udály v průběhu uplynulého týdne v hráčských kádrech, toho v řadě případů funkcionáři rádi využili. Na poslední chvíli českou ligu obohatili tři brazilští fotbalisté: dva budou hrát v Mladé Boleslavi, jeden ve Slavii Praha.

 

PRÁVO/Petr Hloušek

Už v průběhu týdne se na zajímavé výměně dohodly Mladá Boleslav s Brnem: na jih Moravy putoval Petr Krátký, do středních Čech na hostování střelec Pavel Simr. Brno také získalo někdejší největší brankářský talent českého fotbalu, exolomouckého Jindřicha Skácela. Ten sice patří ještě Slavii, ale už loni strávil měsíc v Brazílii, naposledy byl v Xaverově a o další vzestup se pokusí v brněnském dresu.

V Mladé Boleslavi, která je příjemným překvapení podzimu, ale nezůstali jen u Simra a dnes získali další nové hráče. Klub od 20. září testoval tři Brazilce, z nichž dva dostanou možnost rozdávat fotbalovou radost na českých trávnících. Sportovní ředitel Zdeněk Kudela dnes potvrdil ČTK, že klub v případě záložníků Olympia Leonela (fotbalovým jménem Leonelo) a José Dioga Pirése (Diogo) už požádal o přeregistraci. Oba dosud patřili klubu Uniao Barbarense.

Maďar se ve Zlíně neprosadil

V pražských klubech byl poměrně klid. Sparta má jiné než přestupové starosti, a tak jedinou novou tváří v Praze je další Brazilec George Wiliam Raimundo, s nímž dnes podepsala smlouvu Slavia. Sešívaní zvažovali také angažování útočníků Šenkeříka z Jablonce či Ivany ze Slovácka, ale z obou přestupů nakonec sešlo.

Zajímavou posilu ze zahraničí mají také v Plzni, kam zamířil na hostování osmadvacetiletý brankář Milan Zahálka. Český rodák, který od tří let žije v Itálii, prošel Florencií a Comem, nedávno neúspěšně usiloval o dres Slavie.

Zahraničního hráče testoval v týdnu rovněž Zlín, ale nakonec z angažování Zoltána Hercegfalviho sešlo. Maďarský útočník prý nebyl výrazně lepší než čeští hráči, které má klub k dispozici.

Sparťanští gólmani v Teplicích

Zajímavou směnu dva dny před vzájemným zápasem provedly Teplice a Sparta. Severočechům se v týdnu zranil Tomáš Poštulka, a tak na hostování přichází dvacetiletý Lukáš Zich z Letné. Teplice nyní mají v kádru tři gólmany a paradoxně všichni strávili větší část kariéry právě v klubu nedělního soupeře.

Jablonec a Olomouc posilovaly zadní řady. Severočeši získali z Českých Budějovic Vladimíra Pončáka, Olomouc zasadila další ránu do již tak nepočetného kádru Chmelu Blšany, odkud si přivedla stopera Martina Horáčka.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..