Rubriky:

1. liga

Fanoušci Baníku budou domácí zápasy bojkotovat také další sezónu

24. června 2015 16:57 - Ostrava

Fanoušci fotbalistů Ostravy budou i v příští ligové sezóně bojkotovat domácí zápasy Baníku. Důvodem je dlouhodobě napjatý vztah mezi ultras a vedením klubu, kterému příznivci vyčítají nekompetentní a netransparentní způsob řízení společnosti. Aktivní podpory se fotbalisté znovu jako na jaře dočkají pouze při výjezdech.

 

Vlastimil Vacek, Právo

K příčinám, o které fanoušci opírali bojkot v jarní části uplynulé sezóny, se nyní přidala především kauza Milana Baroše. Ikona Baníku a miláček diváků mateřský klub opustil ve zlém poté, co mu vedení nepředložilo žádnou konkrétní nabídku k další spolupráci, a upsal se Mladé Boleslavi. Barošův nový tým bude 8. srpna shodou okolností prvním domácím soupeřem Ostravy, která další sezónu odehraje na Městském stadiónu ve Vítkovicích.

"Situace našeho milovaného klubu je stále horší, i když se pan majitel snaží přesvědčit veřejnost o opaku. Nadále proto budeme podporovat hráče našeho milovaného klubu pouze na výjezdech," uvedli ultras Baníku v prohlášení na svém oficiálním webu, kde jsou podrobně vyjmenovány i jednotlivé důvody.

Baník v návaznosti na zpřísněná pravidla při prodeji lístků na jméno či odliv a bojkot skalních fanoušků v uplynulém ligovém ročníku zažil prudký propad v návštěvnosti domácích utkání. Na předposlední zápas proti Českým Budějovicím přišlo na Bazaly jen 1402 diváků, což byla nejhorší domácí návštěva za posledních 19 let.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..