Rubriky:

1. liga

Další transparent! Fotbal u nás řeší nové téma

15. srpna 2015 13:16 - Praha

Jablonec a Plzeň už dostaly flastry, protislámská vyjádření na tribunách ale neskončila. V duelu 4. kola fotbalové Synot ligy se při zápase Mladá Boleslav - Sparta objevil v hledišti transparent mj. s nápisem Stop islám. Pro fotbal na domácí scéně je to nové téma. Lze se jen dohadovat, jak s tímhle FAČR bude dlouhodobě nakládat, jisté je, že předešlá chorea ocenila disciplinární komise pokutou 100 000 korun.

 

Radek Petrášek, ČTK

Fotbal na mezinárodní scéně všemožnými kampaněmi naznačuje, že se snaží spojovat. Nebo alespoň nehrotit napětí v jinak třaskavých záležitostech. Naznačuje, že chce zachovávat maximální rovnost. Rasovou, náboženskou... Snaží se bránit i třeba jen náznakům podněcování konfliktních situací v prostředí zápasů, které už tak jsou jich plné.

V živé paměti jsou pokuty pro kluby, které připustily v hledišti transparenty na ožehavá témata. Dokonce i na případná kontroverzní vyjádření skrytá pod dresy., ale třeba jen na čas hráči odhalená, bývají příčinou k pokutám.V Česku kromě transparentů Jablonce a Plzně fotbal v relativně nedávné době řešil kritiku poměrů panujících  v domácí asociaci a výpady proti někerým jejím představitelům, včetně prezidenta Miroslava Pelty.

Sport.cz

Je tribuna místem pro bezbřehé vyjadřování názorů k záležitostem, které s fotbalem přímo nesouvisejí?

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..