Rubriky:

1. liga

Trpišovského šťastná intuice pomohla Bakošovi ke dvěma gólům

23. srpna 2015 22:22 - Liberec

Původně neměl ani nastoupit a nakonec v roli střídajícího hráče se stal útočník Marek Bakoš díky dvěma vstřeleným gólům hrdinou zápasu mezi fotbalisty Liberce a Teplic. Šel na hřiště ve dvacáté minutě místo zraněného záložníka Zdeňka Folprechta a postupně převzal střeleckou režii severočeského derby, v němž Slovan vyhrál 2:0.

 

Radek Petrášek, ČTK

„Chtěli jsme střídat post za post s tím, že jako první náhradník mě napadl Shala, který byl rychle připraven. Už to svítilo na tabuli a stál v dresu u lajny, ale pět vteřin před tím, než měl vběhnout na trávník, jsem se rozhodl pro Bakoše. Oblékl si chrániče, udělal jeden dřep a poslal jsem ho do hry," líčil liberecký trenér Jindřich Trpišovský.

„Byla to asi moje šťastná intuice, že nám Marek pomůže. Chtěl moc hrát a byl to jeho zápas. Nazval bych to „faktor Bakoš", protože Marek není jen střelec, ale i skrytý vůdčí typ," chválil trenér protřelého útočníka. Blíží se Bakošova forma té, jakou předváděl před několika lety v Plzni? „Snad se k ní znovu propracovává, ale aby zopakoval svou špičkovou éru, to by musel dát ne dva, ale tři góly," usmíval se Trpišovský.

Měl mít hattrick?

Mnoho však nescházelo a Bakoš skutečně mohl dosáhnout na hattrick. „Branky byly tři, ale jedna neplatila," zmínil nepřehlednou situaci v prvním poločase. „Myslím, že to měl být gól. Bavili jsme se o tom s rozhodčími, jestli šlo o ofsajd, nebo ne. Nakonec to neuznali a byl jsem nahněvaný. Pak mě ale zápal pohltil a nastartoval. Podařilo se mi dvakrát skórovat," rozebíral hrdina utkání.

„Bylo by pěkné, kdyby mi vyšel regulérní hattrick, ale spíš jsme se týmově soustředili na to, abychom neinkasovali a uhlídali dvoubrankový náskok," podotkl Marek Bakoš. Ocenil výkon brankáře Koubka. „Říkali jsme si, že už je na čase odehrát ligový zápas vzadu s nulou. Obrana doznala oproti minulému utkání dvě změny, ale Tomáš nás podržel a vrátili jsme mu to obětavostí. Je to vzpruha pro defenzivu," liboval si.

Svoji současnou roli v mužstvu Bakoš nepřeceňuje. „Hlavně mě zajímá, aby lidi kolem týmu i diváci byli v pohodě. A nyní se už koncentrujeme na čtvrteční pohárovou odvetu ve Splitu. Tam se rozhodne, jestli vydržíme na evropské scéně až do konce podzimu," vystihl útočník libereckou prioritu.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..