Rubriky:

1. liga

Brno za 16 miliónů opraví stadión, kde hrají fotbalisté Zbrojovky

22. října 2015 10:30 - Brno

Okolo 16 miliónů korun bude stát oprava stadiónu v Srbské ulici v Brně, kde hrají fotbalisté prvoligové Zbrojovky. Západní strana tribuny dostane střechu a nové sedačky, řekl mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára. Stadión tím splní podmínky Fotbalové asociace ČR pro udělení prvoligové licence pro příští ročník.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Fotbalová asociace požaduje zastřešení diváckého sektoru ze dvou třetin, což zatím stadión nesplňuje. Z více než 10 000 míst je pod střechou zhruba 1500. "Zastřešením stadiónu předejdeme zbytečným problémům ze strany fotbalové asociace. Zároveň chceme tímto krokem zvýšit komfort pro sedící diváky," uvedl primátor Brna Petr Vokřál (ANO).

Klub krok radnice vítá. "Je to dobře pro nás i pro diváky a jsme rádi, že budeme zastřešenou tribunu mít," uvedl mluvčí klubu Martin Lísal. Podle něj by mohla investice zvýšit i návštěvnost. "Loni jsme měli poměrně smůlu, protože na domácí zápasy vycházely předpovědi s deštěm. Spoustu lidí to může odradit, protože sledovat 90 minut fotbal a být promočený, to není žádný komfort," doplnil Lísal. V současnosti chodí na zápasy Zbrojovky okolo 4500 lidí.

Práce by měly skončit v únoru příštího roku. "Střešní konstrukce pokryje čtyři divácké sektory. V nově zastřešených sektorech vyměníme i sedačky. Bude jich asi 3000," řekl Žára s tím, že střecha by mohla v budoucnu najít využití i jinde. "Střešní konstrukce bude lehká, ocelová a demontovatelná. V případě výstavby nového stadiónu v Brně v lokalitě Ponava ji bude možné odmontovat a využít k zastřešení jiného sportovního areálu," uvedl Žára.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..