Rubriky:

1. liga

Spartu sestřelil napravený Delarge. Pozice náhradníka v libereckém kádru ho štve

23. listopadu 2015 09:57 - Liberec

Borec z Konga, který byl ve fotbalovém Liberci dlouhé týdny na vedlejší koleji, zajistil Severočechům v nedělním šlágru nejvyšší soutěže skalp Sparty. Dzon Delarge přitom naskočil do základní sestavy Slovanu po třech a půl měsících.

 

Radek Petrášek, ČTK

„Jsem pochopitelně nesmírně šťastný. Cítím uspokojení, mám obrovskou radost," vykládal šestadvacetiletý borec. Proti Spartě příkladně bojoval. V úvodu sice zkazil pár jednoduchých přihrávek, současně ale disciplinovaně bránil. A v druhé půli výkon vyšperkoval, když parádně proměnil Bartošákův centr ve vítězný gól.

„Podobné situace jsme trénovali. Protihráči mě nechali volného a já současně věděl, že musím střílet z první. Maximálně jsem se koncentroval, abych míč správně trefil, což se povedlo," juchal Delarge.

Sezónu začal v základní sestavě. Pak se přesunul na lavičku, z níž ještě dvakrát naskočil do hry jako náhradník a posléze v šesti duelech nebyl vůbec v nominaci k ligovému utkání. „Je hodně názorů, proč jsem nehrál. Ale já se snažím být profesionál. Mám smlouvu do léta, tudíž bojuji za Slovan," pokrčil rameny Delarge.

V minulé sezóně vydatně přispěl k záchraně šesti góly, jenže současně jej provází pověst problémového hráče. Údajně nemá zrovna ideální přístup k tréninku, není příliš týmovým hráčem a navíc se objevily spekulace i o problémech s životosprávou.

Začal sekat latinu

„Pokud neplní zadání, která v přípravě dostává, nemůže hrát. Je jasné, že pokud chce a má to v hlavě srovnané, je velmi platným hráčem," naznačil liberecký trenér Jindřich Trpišovský, proč Delarge na určitý čas skončil v rezervním týmu.

A když už začal sekat latinu, doplácel na velký přetlak v ofenzivních řadách Slovanu. „K místu v sestavě proti Spartě mi pomohlo, že jsme měli hodně zraněných. Když jsem dostal příležitost, bojoval jsem ze všech sil kvůli fanouškům, kteří neměli moc šancí mě v posledních týdnech vidět," říkal Delarge.

Protože není na soupisce pro Evropskou ligu, při čtvrtečním duelu v Braze určitě nenastoupí. Gólem a zejména obětavým výkonem si však zřejmě otevřel cestu zpět do týmu. „Nejsem trenér, nerozhoduji o sestavě," usmál se Delarge.

Do léta ve Slovanu vydrží

„Dříve jsem Dzona hanil, po bitvě se Spartou jej musím pochválit. Začal bojovat o místo na slunci. Pracuje příkladně v tréninku, v neděli večer všichni viděli, že když chce, umí se obětovat pro tým," říkal Trpišovský.

„Pokud splní určité podmínky, beru ho jako každého jiného hráče. Stačí, když bude trénovat a chovat se jako v posledních dnech. Pak má v kádru Liberce místo," naznačil Trpišovský, že Delargova trefa do sítě Sparty nemusela být poslední v dresu klubu zpod Ještědu. „Do léta vydržím. A pak uvidíme, co bude," naznačuje Delarge, že místo jen mezi náhradníky se mu ani trochu nepozdává.

Radek Malina, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..