Rubriky:

1. liga

Neporazit Příbram, titul už by byl nejspíš ztracený, ví Ščasný

10. dubna 2016 22:35 - Praha

Otáčení zápasů se stává tradicí fotbalistů pražské Sparty. Stojí je to ovšem nejen nervy, ale také spoustu sil, kterých nemají v nabitém programu nazbyt. Také Příbram udolali až gólem čtyři minuty před koncem (2:1). „Někdy se zahazování šancí vymstí, ale věřte nebo ne, my jsme na lavičce pořád věřili, že vítězný gól přijde,“ ujišťuje trenér Zdeněk Ščasný.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Kdybyste po porážce na Slovácku neporazili ani Příbram, boj o titul už by pro vás byl nejspíš ztracený, že?

Asi ano. Vzhledem k programu, jaký máme, by už pro nás byl hodně složitý.

Věříte vůbec po výhře Plzně ve Zlíně, že ještě někde ztratí body?

Věřím...

Co říci k další Bičíkově chybě, po níž jste hned ve 3. minutě prohrávali?

K tomu není moc co říci. David ví, že udělal strašnou chybu, potkalo nás to podruhé za sebou. Navíc nám bylo jasné, že když Příbram povede, zaleze a bude bránit dvojnásob. Blbé pro vývoj zápasu, ale inkasovali jsme na začátku a času bylo dost. Šancí jsme měli hodně už v první půli a zahazovali je, neházel bych to tedy jen na brankáře.

Nejvíc jich nezvykle spálil kanonýr Lafata...

Měl smůlu, samozřejmě, ale David trošku trpí tím, že byl zraněný a vypadl z tréninkového procesu. Přesto jsme na lavičce dál věřili, že gól dá, bavili jsme se o tom. A stalo se.

Jako pravý obránce se představil Konaté. Je to varianta pro odvetu s Villarrealem?

Variantou je. Hrál výborně, stejně jako na Villarrealu. Výborně bránil a navíc podporoval útok, však také přihrál na vítězný gól. Hrál skvěle.

Máte spoustu absencí, jaké mužstvo tedy pošlete do odvety?

Již od čtvrtka mi to probíhá hlavou. Brabec teď odstoupil s lehkým zraněním, snad bude aspoň na příští ligový zápas s Bohemkou. Nějak to musíme poskládat. Z marodů téměř jistě vylučuji start Holka s Mazuchem. Doufám v návrat Jiráčka, snad by mohl být na lavičce v trochu větší pohotovosti Zahustel a při dobré konstelaci možná i Vácha, ale ne že by hned nastoupil.

Ozvaly se hlasy, jestli nebude muset stopera hrát kapitán Lafata.

Opravdu? Tak o Davidovi jsem tedy neuvažoval. Nechal bych to na hráčích, co umějí bránit, protože proti tak kvalitnímu soupeři by to mohla být sebevražda. Spíš než z juniorky vezmeme hráče z dorostu. Doplníme jimi kádr, ale nepředpokládám, že by někdo z nich hrál od začátku. To by pro ně bylo strašně složité.

dos, Sport.cz

Dokáže Sparta v této sezóně smazat ztrátu na vedoucí Viktorii Plzeň a získat titul?

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..