Rubriky:

1. liga

Fanoušek Zlína napadl při zápase s Plzní policistu

11. dubna 2016 16:18 - Zlín

Fanoušek fotbalistů Zlína napadl při sobotním zápasu první ligy mezi Zlínem a Plzní policistu. Policie ho obvinila z násilí proti úřední osobě a výtržnictví. V případě uznání viny mu hrozí až čtyři roky vězení, řekla dnes ČTK zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Zlín prohrál 1:2 a zlobil se na rozhodčí, kteří uznali gól Plzně na 1:1 po hře rukou.

 

Dalibor Glück, ČTK

Policie zápas nezařadila mezi vysoce rizikové zejména díky nízké účasti hostujících fanoušků, kterých dorazila asi stovka. Ve druhém poločase po vyrovnávacím gólu Plzně, před nímž si Milan Petržela pomohl rukou, se ale situace na stadiónu vyhrotila. Po gólu byl navíc vyloučen protestující domácí obránce Róbert Matejov.

"Rozlícení zlínští fanoušci lomcovali s oplocením a vhazovali na hrací plochu různé předměty. Asi 15 jich vyběhlo před stadión, kde přelezli dvoumetrovou kovovou bránu a snažili se dostat do sektoru hostujících fanoušků. Ve vstupu se jim snažili zabránit policisté i členové bezpečnostní agentury. Přitom došlo k fyzickému napadení jednoho policisty dvaatřicetiletým agresivním mužem ze Zlína," popsala Kozumplíková.

Policisté muže zadrželi a umístili do policejní cely, kde dechovou zkouškou zjistili, že pil alkohol. Později muže obvinili. Během utkání použili plzeňští fanoušci několikrát zakázanou pyrotechniku. Po jeho skončení museli policisté řešit další výtržnosti.

"Důvodem protestů hostujících fanoušků při odchodu ze stadionu bylo ztotožňování některých přestupců policisty. Jednoho z nich, cizince, prověřujeme pro podezření z přečinu výtržnictví a dalšího pro podezření z přestupku proti veřejnému pořádku. V identifikaci výtržníků a definici jejich protiprávního jednání budou kriminalisté pokračovat po zhlédnutí a vyhodnocení kamerových záznamů pořízených na stadiónu v průběhu utkání," dodala Kozumplíková.

Už před zápasem zajistila policie v centru Zlína opilého sedmačtyřicetiletého plzeňského fanouška, který hodil směrem k policejnímu vozidlu láhev s tekutinou. Nadýchal bezmála tři promile alkoholu a policisté ho prověřují pro přestupek proti veřejnému pořádku. Pro stejný přestupek prověřují i devětadvacetiletého příznivce hostů, který se opilý pokoušel na stadión pronést zakázanou pyrotechniku. Nadýchal téměř dvě promile.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..