Rubriky:

1. liga

Disciplinárka zakázala Pastyříkovi dva roky působit ve fotbalu

9. února 2006 20:47 - PRAHA

Fotbalový rozhodčí Vladimír Pastyřík nesmí 24 měsíců působit ve fotbalu. Disciplinární komise Českomoravského fotbalového svazu jej potrestala dvouletým zákazem výkonu funkce rozhodčího i všech funkcí ve veškerých orgánech ČMFS. Trest a pokuta 50 000 korun jsou důsledkem korupční kauzy Viktorie Žižkov ze sezóny 2003/2004.

 

internet

ČTK o tom informovala disciplinární komise ČMFS, která Pastyříkův případ uzavřela až dnes kvůli dlouhodobé pracovní neschopnosti rozhodčího. "Nebezpečí z prodlení ale v jeho případě nehrozilo, protože pan Pastyřík ve fotbale už žádnou funkci nevykonával," vysvětlil předseda komise Alexander Károlyi.

Už na podzim se ale Pastyřík stal vůbec prvním rozhodčím, který obdržel trest od soudu. Jako bývalý policista podléhal od počátku vyšetřování zvláštnímu režimu a loni v září dostal osmiměsíční podmíněný trest s odkladem na dva roky, pokutu 30 000 korun a tříletý zákaz výkonu funkce rozhodčího. Jeho odvolání bylo zamítnuto.

Od disciplinárky nyní obdržel sankce ve stejné výši, jaké komise vyměřila i ostatním rozhodčím zapleteným do korupční kauzy. Jeho trest začne platit v pátek a vyprší 9. února 2008.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..