Rubriky:

1. liga

Sivok je na nadávky slávistických fanoušků připravený

7. dubna 2006 11:20 - PRAHA

Vyhlášeným anti-slávistou je kapitán fotbalové Sparty Tomáš Sivok. Dvaadvacetiletý lídr letenského klubu se svojí antipatií k městskému rivalovi netají a zlostné reakce slávistických příznivců při sobotním derby čeká. "Asi mi to dají pořádně sežrat, ale já s tím počítám," říkal Sivok na čtvrteční tiskové konferenci v Praze.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Dva nejslavnější české kluby uspořádaly netradičně společnou předzápasovou tiskovku, na níž se představili trenéři a kapitáni sobotních soupeřů. Všichni připustili, že atmosféra derby už na ně doléhá. "Derby je to největší. Všichni cítíme, že se blíží," přiblížil pocity aktérů rodák z Českých Budějovic.

Jak dopadne derby?
Tipujte v anketě Sport.cz!

Sparta je letos v pro ni nepříliš obvyklé situaci, svému městskému rivalovi se dívá na záda s výrazným jedenáctibodovým odstupem. "Slavia je favoritem, ale my jí máme co oplácet," vzpomněl Sivok říjnový debakl 1:4. "Já jsem ale odehrál už čtyři derby a ani jedno neprohrál. Tak snad v sobotu na svojí sérii navážu," dodal.

Sivok si na podzim přetrhal kolenní vazy a kvůli nucené pětiměsíční pauze zmeškal podzimní derby na Strahově. "Tenkrát nás Slavia porazila zaslouženě," uznal dvaadvacetiletý záložník. Ale druhou prohru v sezóně by zarytý sparťan vydýchával jen těžko. "Bylo by to velké zklamání pro nás a pochopitelně i pro fanoušky," upozornil na statistiku, podle které Slavia ještě nikdy v české lize nad Spartou obě ligová utkání nevyhrála.

V pořadí už 263. derby mezi Spartou a Slavií startuje v sobotu ve 14:25, přímým přenosem jej vysílá televize Nova.

fly, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..