Rubriky:

1. liga

Sparta počítá s Rosickým až do zimní přípravy a pátrá po příčinách rozpadu kádru

6. listopadu 2016 20:51 - Liberec
(Aktualizováno: 6. listopadu 2016 23:27)

Plichta v Liberci je pro ně další komplikací. Fotbalisté Sparty stráví reprezentační pauzu na pátém místě ligové tabulky s propastnou devítibodovou ztrátou na vedoucí Plzeň a malou nadějí, že se jí po přestávce vrátí jeden, dva hráči z desetičlenné marodky. Nebude však mezi nimi Tomáš Rosický, který zatím jen posiluje. Po zranění by se měl naplno zapojit do tréninku až v zimní přípravě.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Nedávný kapitán národního týmu po návratu do Sparty stihl zatím jen 18 minut zářijového duelu s Mladou Boleslaví. Před derby se Slavií si Tomáš Rosický obnovil jedno ze starších zranění a od té doby je ohledně jeho stavu ticho po pěšině.

„Je lepší, když bude ticho," pousmál se po duelu v Liberci trenér David Holoubek. „Tomáš je ve stavu zraněných. Léčí se a dochází na tréninky, ale jen v posilovně, připravuje se individuálně. Na podzim už asi nebude, počítáme s ním spíš do zimní přípravy," avizuje kouč.

Rosický tedy momentálně působí aspoň jako zkušený mentor řady mladíků, kteří v áčku zaplňují mezery po zraněných.

„Pro nás jsou zkušení reprezentanti v podstatě legendy. Mně je teprve sedmnáct, stále se něco učím. Tomáš Rosický je dobrým příkladem. Hodně mi radí, co mám na hřišti dělat, kam si naběhnout a další podobné užitečné věci," oceňuje pomoc od ostříleného internacionála nováček Václav Dudl.

Kalvárie podruhé v krátké době

Ve Spartě každopádně zkoumají, proč se jim již někdy do poloviny podzimu kádr prakticky rozpadl. Není samo sebou, že si spoustu zranění způsobují hráči sami, bez cizího zavinění a třeba i na tréninku.

„Nejspíš se projevuje víc faktorů. Na hráče jsme v některých případech hodně chvátali, dávali je do zápasů ne stoprocentně připravené. V tom třeba vidím chybu. Pak jde i o to, jak se sami připravují před i po tréninku. Ale sami dál pátráme, co všechno může mít na rozsáhlou marodku vliv. Už to tady jednou bylo," poukazuje Holoubek na podobný stav ze závěru jara.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..