44. Škoda 2:1
80. Brandner 2:2
Záznam online reportáže »

19. listopadu 2016 16:53 - Brno

Fotbalisté Brna remizovali ve 14. ligovém kole s Příbramí 2:2. Dva góly Zbrojovky dal v závěru prvního poločasu Michal Škoda, který se dostal s deseti brankami do čela tabulky kanonýrů. Hosté vedli od 23. minuty po penaltě Tomáše Pilíka, vyrovnávací trefu zaznamenal v 80. minutě Patrik Brandner. Středočeši poprvé v sezóně bodovali venku, se sedmi body ale dál zůstávají v tabulce poslední. Zbrojovka remizovala už poosmé v ročníku a své čekání na vítězství prodloužila na pět kol.

Václav Šálek, ČTK

Do sestavy Brna se po sedmitýdenní přestávce vrátil po doléčení zranění Štohanzl. Od jeho příchodu si trenér Habanec sliboval zvýšení útočné síly, jenže Zbrojovka v úvodní půlhodině zahrozila pouze jednou, když nepovedený centr Řezníčka od postranní čáry zaplachtil na břevno.

Tempo hry dlouho udávali hosté, jejichž akce zakládal nejčastěji aktivní Pilík. Příbram přitom ztratila hned v úvodu útočníka Mahmutoviče, který si při spurtu z vlastní poloviny poranil stehenní sval a nahradil jej Kacafírek. Z převahy hosté vytěžili úvodní gól. Po autovém vhazování se protáhl brněnskou obranou Rezek, kterého Šural srazil ve vápně a pokutový kop proměnil Pilík.

Brňané se probrali až v závěru poločasu, kdy v rozmezí sedmi minut Škoda otočil dvěma góly výsledek. Na vyrovnávací gól mu přesně nahrál ve 37. minutě Řezníček a po krátkém sprintu Škoda levačkou poslal míč přízemní střelou k tyči. Druhý gól pak dal hlavou po Štohanzlově rohu.

Příbram po změně stran vsadila na útočnou hru. Hned po přestávce zahrozil Pilík, jehož tvrdou střelu Melichárek vyrazil, v 51. minutě vyhlavičkoval míč z prázdné branky na poslední chvíli Hyčka. V 78. minutě zachránil opět Zbrojovku Melichárek, který vytáhl Divíškovu střelu z přímého kopu. Z následného rohového kopu se ale už podařilo Brandnerovi hlavou vyrovnat.

14. kolo první fotbalové ligy:
Zbrojovka Brno - 1. FK Příbram 2:2 (2:1)
Branky: 37. a 44. Škoda - 23. Pilík z pen., 80. Brandner. Rozhodčí: Proske - Wilczek, Melichar. ŽK: Šural, Sedlák, Kijanskas - Pilík, Květ. Diváci: 2988.
Brno: Melichárek - Šural, Vraštil, Kijanskas, Lutonský - Polák (61. Lacko), Sedlák - Hyčka (86. Přichystal), Škoda, Štohanzl - Řezníček. Trenér: Habanec
Příbram: Hruška - Pecháček, Chaluš, Trapp, Divíšek - Krameš (73. Laňka), Květ - Brandner, Pilík (90. Majtán), Rezek - Mahmutovič (21. Kacafírek). Trenér: Rada.

Časová osa: 1. liga