Rubriky:

1. liga

Nejde jen o derby. Dukla proti Spartě opět podpoří děti s bolestivou nemocí

29. září 2017 12:18 - Praha

Počin hodný uznání. I v letošní sezóně pokračuje partnerství fotbalové Dukly s neziskovou organizací Hemojunior, která sdružuje dětské hemofiliky. Tentokrát jim klub z Julisky věnuje sobotní domácí utkání se Spartou. Před výkopem 9. kola děti z Hemojunioru doprovodí hráče na trávník a užijí si tak zblízka atmosféru ligového zápasu. Na stadiónu proběhne charitativní prodej perníčků, organizaci také připadne částka z každé prodané vstupenky.

Smutné číslo. V České republice je nyní kolem 220 dětských hemofiliků. Nemocí trpí výhradně chlapci. Kvůli častému samovolnému krvácení kloubů, které je velmi bolestivé a dá se zastavit pouze podáním nitrožilního léku, děti s hemofilií nemohou aktivně sportovat. V sobotu si budou moci fotbalový zápas užít alespoň zprostředkovaně - v hledišti Julisky i na trávníku, kam doprovodí hráče Dukly a Sparty.

Během jednoho zářijového odpoledne přivítali hráči A týmu Dukly Jakub Podaný a Branislav Miloševič děti ze sdružení Hemojunior na Julisce. Vymysleli pro ně jednoduché hry s míčem, ukázali jim kabinu a zázemí mužstva, odpověděli na všechny zvídavé dotazy a prokázali, že to s dětmi opravdu umí. Během návštěvy vznikl videospot, kterým hráči zvou fanoušky k návštěvě utkání a podpoře Hemojunioru. Můžete se na něj podívat na přiloženém videu.

Dukla přispěje Hemojunioru částkou z každé prodané vstupenky na zápas se Spartou, fanoušci budou moci během utkání pomoci také zakoupením perníčků s logem Dukly či Sparty nebo odesláním libovolné částky na účet 223606296/0600. Cílem je zafinancovat dětem ozdravný pobyt u moře - na častým krvácením opotřebené klouby příznivě působí právě slaná mořská voda.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..