Zlín - Most 2:1Zlín porazil Most a poprvé v sezóně bodoval

10. Bača 1 : 0
22. Gašparík 1 : 1
63. Činčala 2 : 1

ZLÍN

Fotbalisté Tescomy Zlín porazili v sobotním utkání třetího ligového kola celek Mostu 2:1 a poprvé v sezóně bodovali. Týmu trenéra Uličného zajistil vítězství po osmi minutách na trávníku střídající útočník Václav Činčala.

Domácí začali aktivněji než Severočeši a v desáté minutě byli za svou snahu odměněni. Po Vidličkově rohu se k míči dostal Bača a usměrnil míč do sítě. Autor vedoucí branky se o chvíli později blýskl patičkou na Krause, ten ale pálil těsně nad.

Hráči Mostu o sobě dali vědět až ve 22. minutě a hned se radovali z vyrovnání. Zlínský gólman Baránek, jenž nastoupil poprvé od dubnové operace kolena, neměl proti tečované střele Gašparíka nárok. Mostecký střelec si připsal přesný zásah v třetím utkání za sebou.

O minutu později měli domácí opět blízko k vedení, ale Opielův pohotový pokus vytěsnil nad břevno pozorný brankář Svoboda. Další příležitost měl na stejné straně Lukaštík, ale Svoboda včas vyběhl a balon mu sebral.

Vidlička musel do nemocnice

Ve 36. minutě předčasně skončilo utkání pro zlínského beka Vidličku, jenž musel po Zbončákově faulu do nemocnice.

Druhou půli začali opět lépe svěřenci trenéra Uličného, pro něhož byl dnešní duel třistapadesátým na lavičce týmu působícího v nejvyšší soutěži. Lukaštík ale ve velmi dobré pozici jen napálil Svobodu. Ještě hůř dopadl při exekuci pokutového kopu, který nařídil sudí Čecháček za ruku Hainaulta. Lukaštík totiž minul branku a míč z jeho nohy skončil na ochranné síti.

Uličný okamžitě poslal do hry Činčalu, který si v 63. minutě našel místo na hranici šestnáctky a střelou k tyči zajistil svému celku vedení. Severočeši zvýšili aktivitu a čtvrt hodiny před koncem po střele Pešíra musel před brankovou čárou zasahovat Janíček. Pešír neuspěl ani podruhé, tentokrát jeho záměr vystihl Baránek a skvělým zákrokem vytáhl míč na roh. Domácí měli v závěru možnost přidat pojistku, Kraus po brejku ale minul.

FC Tescoma Zlín - FK SIAD Most 2:1 (1:1)
Branky: 10. Bača, 63. Činčala - 22. Gašparík. Rozhodčí: Čecháček - Hojsík, Jiřík. ŽK: Vrtělka, Švach, Činčala, Zbožínek - Pikl, Pilař, Zbončák, Gašparík, Procházka, Siegl. Diváci: 1790.
Zlín: Baránek - Vidlička (38. Šmahaj), Zbožínek, Švach, Janíček - Kraus, Opiela (55. Činčala), Vrtělka, Červenka, Lukaštík - Bača (90. Zapletal). Trenér: Uličný.
Most: Svoboda - M. Suchý (72. Brzezina), Novotný, Hainault, Zbončák - Procházka, Pilař, Pikl, Gašparík - Pešír, Siegl. Trenér: Ščasný.