Rubriky:

Fortuna liga

Limberského poslal na sál, teď dostal raubíř pro zbytek trestu milost

23. listopadu 2017 15:28 - Praha
(Aktualizováno: 23. listopadu 2017 15:56)

Faulovaný hráč skončil se zlomeným jařmovým obloukem v obličeji na operačním sále a viník dostal stop na osm zápasů, čímž pro něj měl fotbalový podzim skončit. Dočkal se však milosti. Disciplinární komise vyhověla žádosti Nikolaje Komličenka z Mladé Boleslavi o podmíněné upuštění od výkonu zbytku trestu (dva zápasy) za zákrok loktem do obličeje plzeňského Davida Limberského. Uložila mu zkušební dobu čtyři soutěžní utkání.

 

Jaroslav Appeltauer

Stop na osm soutěžních zápasů! Nikolaj Komličenko vyfasoval druhý nejvyšší trest v historii české nejvyšší soutěže. Delší distanc dostal pouze v květnu 2013 tehdy sparťanský útočník Léonard Kweuke, který hrubým faulem zlomil protihráči nohu a nesměl nastoupit ve 12 zápasech.

„Přikročili jsme k takové výši trestu především z důvodu, že šlo o zákrok, který měl za příčinu závažný následek na zdraví hráče soupeře, byť se nejednalo o zákrok úmyslný," odůvodnil verdikt Richard Baček, předseda komise.

Nakonec si útočník Mladé Boleslavi odsedí jen šest kol. Ke dvěma závěrečným pražským duelům podzimu na Dukle a na Spartě může nastoupit. Dočkal se milosti se zkušební dobu na čtyři soutěžní utkání.

Osmizápasový trest udělila disciplinární komise za faul loktem rovněž Milanu Matulovi z Teplic v srpnu 2009, později mu byl distanc také zmírněn na šest utkání.

Za karty stop na jedno utkání

Pokud jde o běžnou agendu, stopku na jedno utkání dostali za vyloučení Francis Kone (Brno) a Matěj Chaluš (Mladá Boleslav).

Za čtyři žluté karty si jedno kolo nezahrají Tomáš Pilík (Brno), Jan Navrátil (Slovácko) a Michal Trávník (Jablonec) v lize první, Petr Zieris (Varnsdorf), Rostislav Šamánek (Znojmo), Karel Hejný (Olympia), Filip Twardzik (Vítkovice) a Matěj Končal (Sokolov) pak ve druhé nejvyšší soutěži.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..