1. liga

Liberec poprvé ztratil, Střihavka rozstřílel Kladno

26. srpna 2006 20:53 - PRAHA

Fotbalisté mistrovského Slovanu Liberec poprvé v novém ročníku ztratili body. V sobotním utkání 5. kola Gambrinus ligy nedokázali vstřelit gól Brnu, které je po bezbrankové remíze nadále v aktuální sezóně neporažené. Útočník Ostravy David Střihavka byl největší hvězdou utkání s Kladnem, nováčkovi vstřelil při výhře Baníku 5:1 čtyři góly.

Liberec završil nepodařený týden. Nejprve nedokázal přes ruský Spartak Moskva postoupit do prestižní Ligy mistrů a o víkendu poprvé ztratil body v nejvyšší domácí soutěže.

Gól nedokázali Severočeši vstřelit, přestože hráli po vyloučení Pavlíka závěrečných dvacet minut přesilovku, v nastavení byl vyloučený i Holek. Přes bezbrankovou remízu zůstal Liberec v čele tabulky, má na svém kontě 13 bodů.

Střihavka byl k nezastavení

Radost svým příznivcům udělal ostravský Baník. Ten nováčkovi z Kladna nasázel pět branek, rozhodnuto bylo už po poločase, který domácí vyhráli 4:0. Čtyři góly vstřelil útočník David Střihavka, třikrát se trefil už v úvodních jednadvaceti minutách. Ohlasy Davida Střihavky po zápase najdete ZDE.

Kladenští mohou mít radost snad jedině z toho, že poprvé v novém ročníku dokázali vstřelit gól.

Čtyři góly v první lize vstřelil naposledy Vratislav Lokvenc v březnu 2000. Pátý gól vstřelil kapitán Radek Slončík, za Kladno na průběžných 1:4 snižoval Miroslav Kousal.

Baník Ostrava - SK Kladno 5:1 (4:0)
Branky: 5., 15., 21. a 76. Střihavka, 39. Slončík - 52. Kousal. Rozhodčí: Adámek - Chytil, Pelikán. ŽK: Klimpl - Strnad, Kousal. Diváci: 6496.
FC Slovan Liberec - 1. FC Brno 0:0
Rozhodčí: Adam - Kordula, Kubáň. ŽK: Zápotočný - Holek, Pavlík, Lejsal. ČK: 72. Pavlík, 90.+4 Holek. Diváci: 6310.