Hokejisté Berouna připravili Most o vedení ve skupině o udržení

Souboj o první místo ve skupině o udržení v první lize vyhráli jasně hokejisté Berouna, kteří zdolali dosud vedoucí Most 3:0. Medvědi mají před dnešním soupeřem dvoubodový náskok. Svou ztrátu snížil poslední Šumperk, když zdolal 4:3 Prostějov a přiblížil se mu na rozdíl pěti bodů.

Beroun poslal do vedení dvě minuty před první přestávkou po Bessrově nahrávce přesnou ranou mezi Sáblíkovy betony Vlček. Pak dlouho kralovali na ledě oba gólmani, domácí Altrichter a mostecký Sáblík. Na hostujícího gólmana vyzrál až ve 46. minutě dorážkou v přesilovce Tvrzník. Pět minut před koncem si z výšky zpracoval puk Slížek a napálil ho do pravého horního růžku. Po inkasovaném gólu neudržel nervy na uzdě brankář Sáblík a dostal trest do konce utkání.

Šumperk v málo vídaném finiši otočil téměř ztracené utkání a zmenšil svou ztrátu na nesestupové příčky ve skupině o udržení na deset bodů. Ve hře ještě zbývá třicet bodů. Utkání dvou nejhorších celků soutěže začalo hodně ospale, oba týmy shodně nedokázaly proměnit dvě dvojnásobné přesilovky. O něco lepší Prostějov pak na počátku třetí třetiny dvěma góly odskočil na 3:1 a zdálo se, že utkání v poklidu dovede do vítězného konce. Jenže Draci se zvedli, jejich tlak přinesl tři góly za sebou a výhru.

Beroun - Most 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 18. Vlček, 46. Tvrzník, 55. Slížek. Rozhodčí: Šindler, Hradil - D. Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 9:12, navíc Sáblík (Most) 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 1200.
Šumperk - Prostějov 4:3 (0:1, 1:0, 3:2)
Branky: 22. Bařica, 43. Antonovič, 49. Kovář, 53. Hrčka - 20. a 42. Duba, 42. R. Pšurný. Rozhodčí: Husička, Jeřábek - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 11:11, navíc Ondráček 5 min. a do konce utkání, Rákos 10 min. - Vrba 5 min. a do konce utkání, Balčík a Duba oba 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 1500.
Tabulka:
1. Beroun46116425100:13449
2. Most46132427103:15847
3. Prostějov4696328120:6742
4. Šumperk4685330104:17537

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.