Hokejisté Poruby sestupují z první ligy

Hokejisté Poruby sestupují z první ligy. Po středeční prohře 2:9 v Třebíči mají ve skupině o udržení ztrátu 16 bodů na druhé místo, které znamená záchranu. Do konce soutěže přitom zbývá pět zápasů, v nichž se dá získat maximálně 15 bodů.

Poruba přijela do Třebíče ve velmi okleštěné sestavě a na jejím výkonu to bylo od první minuty znát. Třebíčští si s chutí zastříleli a nakonec zvítězili vysokým rozdílem.

V důležitém zápase v Berouně prohrávali domácí na začátku třetí třetiny už o dvě branky, když za Most skórovali bratři Bauerové. Ani vedení 2:0 však hostům nestačilo.

Fantastický závěr Medvědů odstartoval Petr Horčička, který se trefil za Sáblíkova záda dvakrát v rozmezí 97 vteřin. Vítěznou trefu obstaral Martin Tvrzník čtyři a půl minuty před koncem a skvělý závěr Berouna pak potvrdil ještě Švagrovský při hře čtyř proti čtyřem. Vítězní Středočeši tak mají před Mostem šestibodový odstup.

7. kolo skupiny o udržení v první hokejové lize:
Beroun - Most 4:2 (0:0, 0:1, 4:1)
Branky: 49. a 50. Horčička, 56. Tvrzník, 60. Švagrovský - 21. Jakub Bauer, 45. Jan Bauer. Rozhodčí: Jílek, Jebavý - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 5:7, navíc Jakub Bauer 10 min. Bez využití. Diváci: 800.
Třebíč - Poruba 9:2 (3:0, 3:1, 3:1)
Branky: 4. a 55. J. Burian, 4. a 53. Zahradník, 17. Hrbáček, 31. Sláma, 33. Staněk, 40. V. Burian, 54. Nahodil - 35. Kolařík, 52. Zdeněk. Rozhodčí: Ondřej, Svoboda - Šperl, Flégl. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1380.