WSM liga

Duda zařídil hokejistům Chomutova vítězný vstup do první ligy

15. září 2010 22:18 - PRAHA

Favorité první hokejové ligy vstoupili do nové sezony vítězně, i když Chomutov se na výhru nad Vrchlabím pořádně nadřel. O vítězství letošního účastníka baráže o extraligu 3:2 rozhodl na začátku třetí třetiny Radek Duda, který ve dvojnásobné přesilovce tečoval Bendovu střelu od modré.

Radek Petrášek, ČTK

Lépe si vedl finalista minulého ročníku Ústí nad Labem, které zdolalo Tábor 3:1. Severočeši využili dvě přesilovky, hosté skórovali rovněž v početní výhodě za stavu 3:0 pro favorita. Hosty zachránil od vyšší porážky výborný brankář Jakub Čech.

Nejpřesvědčivější výhru v prvním kole si připsala Jihlava, která porazila Beroun 4:0. Dvěma góly se pod vítězství podepsal kapitán Dukly Oldřich Bakus.

Zápas nováčka soutěže Písku s Třebíčí začal s půlhodinovým zpožděním kvůli komplikacím s osvětlením. Gólu se diváci dočkali až v úvodu poslední třetiny, kdy se přesně trefil hostující obránce Bulička. Písek nedokázal vyrovnat ani z trestného střílení, které neproměnil Dragoun.

Prohrál i další nováček Litoměřice, které podlehly 2:3 v Chrudimi. Hosté sice v závěru zápasu v přesilovkách smazali dvougólové manko, ale v 59. minutě Semorád zajistil domácímu týmu těsné vítězství.

Až do penaltového rozstřelu dospěl zápas v Benátkách nad Jizerou, kde Havlíčkův Brod neudržel vedení 2:0. Domácí vyhráli v nájezdech díky Tomáši Klimtovi.

Časová osa: WSM liga